zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Nie wiem nic o pracach nad rekonstrukcją rządu

09:47, 14.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk powiedział, że nic nie wie o pracach nad rekonstrukcją rządu. Podobnie stwierdził, że nic nie wie, by były obecnie prace nad „konkretną ustawą" w sprawie repolonizacji mediów. Ocenił zarazem, że zapewne będą rozmowy w sprawie „unikania nadmiernej koncentracji” mediów.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk pytany przez portal wp.pl o doniesienia dotyczące rekonstrukcji rządu powiedział, że nie wie nic o planach zmian w rządzie.

– W tej chwili nic nie wiem na temat rekonstrukcji czy prac, które by w tym kierunku były prowadzone – zaznaczył.

Podkreślił przy tym, że wszyscy ministrowie są gotowi do ewentualnego ustąpienia ze swojego stanowiska w przypadku w decyzji premiera lub kierownictwa PiS.

– My nie jesteśmy „przyspawani” do tych stanowisk. Przyszliśmy realizować konkretny program i dopóki jest taka decyzja ścisłego kierownictwa politycznego to realizujemy ten program – dodał.


Müller: Na tę chwilę nie ma decyzji co do zmian w rządzie
Szef KPRM był też pytany o prace nad repolonizacją mediów. – Nie wiem nic żeby były prowadzone w tej chwili jakieś prace nad konkretną ustawą dotyczącą koncentracji (mediów – red.. Chociaż takie rozmowy były i zapewne będą dotyczące tego, aby zabezpieczyć pluralizm mediów, aby unikać nadmiernej koncentracji – powiedział Dworczyk.

Dodał przy tym, że rozwiązania dotyczące dekoncentracji mediów od lat są stosowane w innych krajach UE. – Być może jeśli takie wzorce funkcjonują dobrze u naszych partnerów zagranicznych, to warto podejmować takie analizy i rozważać takie rozwiązania – stwierdził Dworczyk.


21 lipca PKW uroczyście przekaże prezydentowi Dudzie uchwałę o wyniku wyborów

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
10-08-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych