zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk o Joannie Lichockiej: Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca

09:33, 17.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Posłanka Joanna Lichocka przeprosiła za to, co wydarzyło się w Sejmie; tego rodzaju sytuacje nie powinny mieć miejsca – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Mam nadzieję, że komentatorzy polityczni będą mieli te samą miarę w ocenie wszystkich polityków, niezależnie od ich barw – dodał.


Podziel się:   Więcej

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzucenie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia. Po czwartkowym głosowaniu media społecznościowe obiegło zdjęcie Lichockiej, na którym widać, jak posłanka trzyma wyciągnięty w górę środkowy palec.

Lichocka zapewniła, że nie wykonała wulgarnego gestu, a jedynie przesuwała „energicznie dwukrotnie palcem pod okiem, bo była zdenerwowana”, co – według niej – widać na upublicznionych w sieci materiałach filmowych. Zadeklarowała, że jest gotowa złożyć wyjaśnienia na forum sejmowej komisji etyki. W piątek przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni czwartkowymi wydarzeniami. Stwierdziła też, że przy użyciu stopklatek wprowadza się opinię publiczną w błąd i zarzuciła PO uruchomienie „machiny propagandowej”.

O gest Lichockiej był pytany w Polsat News Michał Dworczyk. – Pani poseł przeprosiła za to, co się zdarzyło w Sejmie. Tego rodzaju sytuacje nie powinny mieć miejsca, natomiast mam nadzieję, wierzę, że media, komentatorzy polityczni, będą mieli te samą miarę w ocenie wszystkich polityków, niezależnie od barw, dlatego, że część polityków i komentatorów wykazuje się tu dużą hipokryzją – ocenił.


Lichocka:Nie wykonałam żadnego złego gestu ani czynu
„Chciałbym, żeby po każdej ze stron sceny politycznej było przede wszystkim sfokusowanie na dialog”

Dworczyk przypomniał, że ubiegłym tygodniu w Pucku i Wejherowie podczas uroczystości z okazji 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem grupa manifestujących próbowała zakłócić spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Pikietujący mieli ze sobą transparenty, na których widniały hasła m.in. „Konstytucja” i „Duda jesteś wstydem narodu”, gwizdali i wykrzykiwali hasła m.in.: „Marionetka” i „Będziesz siedział”.

Szef KPRM podkreślił, że wówczas nie było słychać krzyku „świętego oburzenia” ze strony Platformy Obywatelskiej.

Podkreślił przy tym, że z protestującymi wówczas witała się wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. – Chciałbym, żeby po każdej ze stron sceny politycznej było przede wszystkim sfokusowanie na dialog i nie było żadnej przemocy werbalnej, nie mówiąc oczywiście o niewerbalnej, w życiu politycznym – powiedział szef KPRM.

Pytany, czy Lichocka powinna pozostać w Radzie Mediów Narodowych, odpowiedział, że on nie podejmuje takich decyzji. – Przede wszystkim są to decyzje pani poseł, która sama musi odpowiedzieć sobie dzisiaj na różne pytania o swoją aktywność, mam na myśli oczywiście jej aktywność polityczną – podkreślił.


„Nie możemy się tak do siebie odnosić w życiu publicznym”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
29-03-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych