zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk o raporcie NIK ws. wyborów korespondencyjnych: Ze spokojem czekam, aż zostanie opublikowany

10:31, 04.05.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Ze spokojem czekam, aż zostanie opublikowany raport Najwyższej Izby Kontroli w sprawie wyborów korespondencyjnych - powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. NIK bardzo bacznie przygląda się działaniom Kancelarii i dobrze, bo nie mamy nic do ukrycia - dodał.


Podziel się:   Więcej

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zapowiedział na 18 maja publikację raportu NIK ws. wyborów korespondencyjnych, które według doniesień medialnych Izba ocenia jako nielegalne, a winę za to mają ponosić premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM pytany był we wtorkowej rozmowie w Radiu Zet, czy obawia się tego raportu. - Ze spokojem czekam, aż zostanie on opublikowany - odpowiedział Dworczyk.

Na pytanie, czy zna już wyniki tej kontroli szef KPRM odparł: „My od kilku miesięcy prowadzimy korespondencje i wyjaśniamy te kwestie tak, jak przy każdej kontroli NIK”. - A mamy ich równolegle prowadzonych kilka przez ostatnich kilka miesięcy, ponieważ NIK bardzo bacznie przygląda się działaniom Kancelarii i dobrze, bo nie mamy nic do ukrycia - zapewnił Dworczyk.
Jak podkreślił, „my oczywiście również w tej sprawie korespondowaliśmy i tłumaczyliśmy szereg kwestii Najwyższej Izbie Kontroli”. - I ja też tłumaczyłem przed kolegium NIK różnego rodzaju wątpliwości osobiście będąc tam wzywanym. I teraz czekam na ostateczną wersję ostateczny raport - zaznaczył Dworczyk.

Na uwagę, że według Onetu NIK wykazuje w tym raporcie, że organizacja tych wyborów odbyła się bezprawnie, a instytucje, które były w nie zaangażowane wielokrotnie złamały prawo, szef KPRM odparł, że z przyjemnością zapozna się z tym raportem jak zostanie on opublikowany. - A zgodnie z przyjętą już wiele lat temu zasadą, nie będę komentował przecieków, spekulacji, informacji kuluarowych i tym podobnych wypowiedzi czy tekstów - podkreślił Dworczyk.

Szef KPRM: PO, która najgłośniej krzyczała nie złożyła swoich poprawek do KPO

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych