zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk o słowach Schetyny: PO-KO jest niewiarygodne

15:20, 12.07.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

PO-KO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym, ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień – tak szef KPRM Michał Dworczyk odniósł się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który w piątek uznał, za błąd podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat.


Podziel się:   Więcej

Szef PO Grzegorz Schetyna w wystąpieniu podczas Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej nawiązał m.in. do kwestii podwyższenia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL.

– Jest w nas już wielka siła, a będzie nas tylko więcej. Proponujemy zupełnie inną politykę. Musi być ona oparta na stałym dialogu i szczerości. To nas musi odróżniać od obecnej, dzisiejszej władzy. Nawet jeśli ma to oznaczać przyznanie się do błędu – mówił.

– Dlatego, jeśli pada pytanie o wiek emerytalny, o słynne 67 lat, to przyznajemy – to był błąd. Można to było przeprowadzić na zasadzie dobrowolności i zachęt, a nie przymusu – oświadczył Schetyna.

Michał Dworczyk odnosząc się do tej wypowiedzi zwrócił uwagę, że ta deklaracja zaskoczyła wielu z jego partyjnych kolegów. „Kolejny dowód, że POKO jest ugrupowaniem skrajnie niewiarygodnym. Ich pomysły zmieniają się z dnia na dzień” – napisał Dworczyk na Twitterze.

Karczewski: Schetyna pokusił się o szczerość

Do wystąpienia Schetyny odniósł się także marszałek Senatu Stanisław Karczewski. „Nie chcę być małostkowy, ale jak już Schetyna pokusił się o szczerość i bije się w piersi, to mógłby przeprosić za jego partyjnego kolegę, który mówił że pieniędzy, które się Polakom należały przez poprzednie lata +nie było i miało nigdy nie być+” – napisał Karczewski na Twitterze, opatrując wpis tagiem „Puste Obietnice”.

Brudziński: Dzisiejsza konwencja to kolejne puste obietnice

Wcześniej szef sztabu wyborczego PiS, europoseł Joachim Brudziński komentując wypowiedź Schetyny stwierdził: „nikt ci tyle nie da, ile ci PO kłamliwie obieca”.

Schetyna mówi, że podniesienie wieku emerytalnego to był błąd, a w tym samym czasie na stronie PO jest napisane, że +należy powrócić do projektu podwyższenia wieku emerytalnego+ – wskazał Brudziński. – Dzisiejsza konwencja to kolejne puste obietnice – ocenił polityk PiS.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych