zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Pfizer znacząco zmniejszy dostawy do Polski i innych krajów UE

14:38, 15.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Otrzymaliśmy właśnie informacje potwierdzone też przez międzynarodowe media, że firma Pfizer w najbliższych tygodniach w sposób znaczący zmniejszy dostawy szczepionki do Polski i innych krajów europejskich – powiedział w piatek szef KPRM Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

– Te dostawy w przyszłości mają być zwiększone i to zwiększone wobec tego, co wcześniej firma planowała – zapewniał szef KPRM.

Dworczyk podkreślał, że rząd nie ma jeszcze precyzyjnej informacji od Pfizera, o ile zmniejszy w najbliższych tygodniach dostawy.

Przypomniał, że rząd zabezpiecza obie dawki dla osób szczepionych - pierwsza dawka trafia do punktu szczepień, a druga do mroźni w Agencji Rezerw Materiałowych, żeby wykorzystać ją jako drugą dawkę.

Szef KPRM zapewnił, że każda osoba, która otrzymała pierwszą dawkę szczepionki, otrzyma również drugą dawkę.


Ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Szef KPRM podał, ile zgłoszeń wpłynęło
Obostrzenia epidemiczne przedłużone. Rozporządzenie wskazuje kolejność szczepień
 
 
 
...
 

Zmiany w harmonogramie szczepień dopiero po precyzyjnych danych od firmy Pfizer


– Po precyzyjnych informacjach od firmy Pfizer dotyczących ograniczenia produkcji szczepionki będziemy podejmować decyzje w sprawie ewentualnych zmian w harmonogramie szczepień przeciw Covid-19 - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Według zapowiedzi władz Pfizera, koncern będzie starał się zwiększyć liczbę wyprodukowanych w tym roku dawek szczepionki do 2 mld – to o 700 mln więcej, niż pierwotnie zakładano.

Zanim jednak do tego dojdzie, rozmiar dostaw z fabryki w Puurs w Belgii może ulec "wahaniom". Powodem jest konieczność wprowadzenia modyfikacji w fabryce, które wymagają dodatkowych zgód urzędów regulacyjnych.


Ruszyły zapisy seniorów po 80. roku życia na szczepienia przeciw COVID-19


Ruszyła strona raportująca proces szczepień prowadzonych w Polsce
– Na razie przyjmujemy zapisy na terminy masowych szczepień, na razie nic nie zmieniamy. Dopiero po tym, jak firma przekaże nam precyzyjne dane dotyczące ograniczeń, będziemy ewentualnie podejmowali decyzje dotyczące zmian harmonogramu szczepień – oświadczył Dworczyk na konferencji prasowej.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień zaznaczył, że informacje dostępne w przestrzeni medialnej mówią o zmniejszeniu dostaw szczepionki firmy Pfizer o kilkadziesiąt procent.

– Natomiast czekamy na oficjalną informację na piśmie. Dopiero jak ją otrzymamy będziemy podejmować decyzję co do dalszych działań – zapowiedział.


Różnice między zgłoszeniem a rejestracją na szczepienia. Szef KPRM wyjaśnia


Dworczyk: Setki tysięcy osób zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych