zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: PO obraża tych, którzy wezmą udział w okrągłym stole

11:10, 26.04.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Nie wiem, dlaczego PO obraża rodziców, nauczycieli, samorządowców i ekspertów, którzy wezmą udział w okrągłym stole edukacyjnym – napisał w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Zaprezentował też pismo, w którym szef klubu PO-KO Sławomir Neumann deklaruje udział w rozmowach.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk zacytował słowa Neumanna, który piątek w RMF FM powiedział, że „rząd proponuje debatę cyrkową na stadionie", a "rozmowy powinny być poważne w gronie ekspertów”.

Minister opublikował też skan dokumentu z 16 kwietnia skierowanego przed Świętami Wielkanocnymi do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym szef klubu PO-KO deklarował udział w rozmowach. „W związku z propozycją przedstawioną przez wicepremier Beatę Szydło w sprawie zorganizowania +okrągłego stołu+ dotyczącego polskiej oświaty wyrażam gotowość i potwierdzam udział w rozmowach przedstawicieli Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska” – napisał wówczas Neumann.

W piśmie polityk PO zwracał uwagę, że ze względu na strajk nauczycieli, spotkanie powinno odbyć się jak najszybciej. „Poważne potraktowanie postulatów nauczycieli, w tym przyznanie odpowiednich podwyżek umożliwiłoby zakończenie protestu jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy” – wskazywał.

„Nie wiem, czemu PO obraża rodziców, nauczycieli, samorządowców i ekspertów, którzy wezmą udział w #OkrągłyStół. Zwłaszcza, że jeszcze chwilę temu... (załącznik). #WiarygodnośćPO” – napisał Dworczyk w piątek na Twitterze.


Obrady okrągłego stołu edukacyjnego z udziałem premiera Morawieckiego
Okrągły stół edukacyjny

W piątek na Stadionie PGE Narodowym ma się odbyć okrągły stół w sprawie oświaty. Premier Mateusz Morawiecki do udziału w nim zaprosił rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. ZNP, FZZ i większość organizacji pracodawców zapowiedziało, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie. Przedstawiciele Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" zadeklarowało udział w obradach w charakterze obserwatorów.

W czwartek szef klubu PO-KO potwierdził w rozmowie w PAP, że Platforma Obywatelska nie będzie uczestniczyć w piątkowym posiedzeniu okrągłego stołu w sprawie oświaty.


Premier Morawiecki: System oświaty musi służyć uczniom

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych