zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk przyjmie posłów KO. Będą rozmawiać o katastrofie ekologicznej na Odrze

15:32, 17.08.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Szef KPRM Michał Dworczyk przyjmie w poniedziałek posłów KO ws. katastrofy ekologicznej na Odrze - poinformował przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber. Posłowie Koalicji Obywatelskiej wystąpili w środę o dokumenty w sprawie katastrofy na Odrze m.in. do KPRM.


Podziel się:   Więcej

W środę parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej w ramach kontroli poselskich zwrócili się o dokumenty ws. katastrofy ekologicznej w Odrze m.in. w KPRM, resorcie klimatu i środowiska, Ministerstwie Infrastruktury i Wodach Polskich.

Na Twitterze przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów wyjaśnił, że posłowie opozycji, którzy w środę przyszli do KPRM na kontrolę, zgłosili to we wtorek o godz. 15 i zostali zaproszeni na godz. 9 w poniedziałek. „Posłowie PO i tak przyszli. Zostali przyjęci przeze mnie” – przekazał i dodał, że politycy poprosili o szereg dokumentów.

„Minister Michał Dworczyk przyjmie ich w poniedziałek” – poinformował Schreiber.


Marszałek Senatu: Zatruli Odrę, nie zostawimy tego!

Pomór ryb w Odrze


Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół, martwe ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Zakaz wstępu do Odry został wprowadzony w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Nadal nieznana jest przyczyna masowego pomoru ryb. Sprawą zanieczyszczenia Odry z zawiadomienia WIOŚ zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

W związku z sytuacją na Odrze premier zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.


Premier o zanieczyszczeniu Odry: Truciciele nie pozostaną bezkarni