zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Rekonstrukcja rządu zaplanowana jest na czas powyborczy

08:47, 04.03.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Rekonstrukcja rządu zaplanowana jest na czas powyborczy; zaczekajmy do wyborów i wtedy zobaczymy, jaka rekonstrukcja rządu – w konsekwencji wyborów europejskich – będzie potrzebna – powiedział w poniedziałek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wśród „jedynek” znaleźli się m.in. ministrowie rządu Mateusza Morawieckiego: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, czy minister edukacji Anna Zalewska.

Szef kancelarii premiera był pytany w TVN24, czy ministrowie, którzy będą startować w wyborach do PE pójdą na urlop. Dworczyk podkreślił, że taką decyzję będą oni podejmowali indywidualnie. – Wiemy, że część ministrów ma takie plany, mówił o tym na antenie jednej z rozgłośni minister Brudziński – zaznaczył Dworczyk.


PiS wybrał liderów list wyborczych do PE. Są niespodzianki
„Ostatecznie to wyborcy podejmują decyzje”

Dworczyk przyznał, że – według jego wiedzy – rekonstrukcja rządu zaplanowana jest na czas powyborczy. Jednak, jak zaznaczył, decyzja o rekonstrukcji należy do premiera i kierownictwa politycznego.

Dopytywany, czy z rządu odejdą tylko ci ministrowie, którzy zdobędą mandat europosła, Dworczyk oświadczył, że nie ma wiedzy, kto odejdzie. – Ostatecznie to wyborcy podejmują decyzje, kto trafi do PE, a kto nie – dodał minister.

– Zaczekajmy do wyborów i wtedy zobaczymy, jaka rekonstrukcja rządu w konsekwencji wyborów europejskich będzie potrzebna – oświadczył minister.

Wybory do PE w Polsce odbędą się w Polsce 26 maja.


Spotkanie komitetu politycznego PiS. Mazurek: Pozostali kandydaci też pewnie będą zaskoczeniem

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych