zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Setki tysięcy osób zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19

09:24, 15.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Do tej pory setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się na szczepienie przeciw Covid-19, a także zgłoszeniem gotowości zaszczepienia się – powiedział w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Poinformował, że na konferencji prasowej pokazane zostaną pierwsze statystyki.


Podziel się:   Więcej

Od piątku seniorzy po 80. roku mogą zarejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Można to zrobić na trzy sposoby: telefonicznie i przez internet – te dwie formy rejestracji ruszyły o północy z czwartku na piątek – lub w punkcie szczepień. Ponadto uruchomiony został formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia.

Dworczyk – który jest też pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień – ocenił w Poranku Rozgłośni Katolickich )Siódma – Dziewiąta", że zapisy wygenerowały olbrzymi ruch w sieci.

– Mamy konferencję w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, na której pokażemy pierwsze statystyki, odpowiemy na pierwsze pytania – poinformował.

– Dziesiątki, a do tej pory setki tysięcy osób wykazały zainteresowanie zarejestrowaniem się i zapisaniem, bo to jest druga forma, która ruszyła, czyli takie zgłoszenie, zadeklarowanie gotowości do szczepienia, więc oboma tymi formami wykazały setki tysięcy osób już zainteresowanie i mamy nadzieję, że ten system będzie dobrze funkcjonował – powiedział.


Od piątku zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80 lat
Dworczyk dodał, że „to jest przeskok w absolutnie inny świat dla polskiej medycyny tzn. stworzenie tego centralnego kalendarza i stworzenie tego systemu teleinformatycznego”.

Na szczepienie przeciw COVID-19 od piątku umawiają się seniorzy powyżej 80. roku życia, a tydzień później ruszą zapisy dla osób, które ukończyły 70 lat.

Szczepienia seniorów rozpoczną się 25 stycznia.


Premier: Warto poinformować bliskich nam seniorów o rejestracji na szczepienia