zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Trwają analizy, jaki będzie kształt polskiej delegacji na uroczystości 10 kwietnia

09:46, 17.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Trwają analizy możliwości, a decyzje co do tego, jaki będzie kształt tej delegacji, kto w niej weźmie udział, jeszcze nie zapadły - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk pytany, kto poleci do Smoleńska 10 kwietnia na uroczystości związane z rocznicami zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk był pytany w poniedziałek w Polsat News, kto 10 kwietnia w związku z 10. rocznicą katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicą zbrodni katyńskiej poleci do Smoleńska: prezydent czy premier, odpowiedział, że może się wypowiadać tylko za Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

– Jeżeli chodzi o kancelarię premiera – trwają analizy możliwości, a decyzje co do tego, jaki będzie kształt tej delegacji, kto w niej weźmie udział, jeszcze nie zapadły – powiedział.

Dopytywany, czy na uroczystości poleci prezes PiS Jarosław Kaczyński, minister odparł: „Odwołuję się do tego, co powiedziałem 10 sekund temu”.

W sobotę szef MSZ Jacek Czaputowicz poinformował, że w piątek polska ambasada w Moskwie złożyła notę w MSZ Rosji z prośbą o wsparcie organizacji polskiej wizyty państwowej 10 kwietnia do Smoleńska i do Katynia. Szef polskiej dyplomacji brał udział w 56. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, podobnie jak jego rosyjski odpowiednik Siergiej Ławrow. Do spotkania ministrów jednak nie doszło. Jak tłumaczył Czaputowicz, strona rosyjska poinformowała, że Ławrow ma wypełniony kalendarz.


Premier: 10 kwietnia chcę być w Smoleńsku i w Katyniu
„To dwie bardzo ważne rocznice”

Dworczyk na uwagę, iż można mieć wrażenie, że Rosja rozgrywa Polskę w tej sprawie odpowiedział, że nie zna szczegółów przygotowań Czaputowicza do konferencji.

– Według mojej wiedzy w sprawie przygotowań do rocznicy 10 kwietnia, a przypomnijmy: są to dwie bardzo ważne rocznice, bo z jednej strony 10. rocznica katastrofy smoleńskiej, ale z drugiej strony 80. rocznica mordu katyńskiego na polskich oficerach dokonanych przez Sowietów, ale w tej sprawie została złożona nota dyplomatyczna i to jest standardowa droga przy przygotowywaniu tego rodzaju wyjazdów – podkreślił.


Spychalski ws. uroczystości 10 kwietnia: Im więcej spokoju w tej kwestii, tym lepiej

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
29-03-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych