zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Trwają konsultacje i rozmowy w sprawie tworzenia rządu

08:13, 29.10.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

– Konsultacje i rozmowy w sprawie tworzenia nowego rządu trwają, wkrótce jego skład będzie znany – powiedział we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk. Nowy resort odpowiedzialny za nadzór właścicielski nad państwowymi spółkami ma zwiększyć efektywność działań państwa w tym zakresie – dodał.


Podziel się:   Więcej

Minister pytany w TVP Info o tworzenie nowego rządu poinformował, że w tej chwili trwają polityczne rozmowy, które prowadzi premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także szefowie koalicyjnych partii – Solidarnej Polski i Porozumienia. – Trwają konsultacje i myślę, że wkrótce już ten skład będzie znany – dodał.

Dworczyk był też pytany o doniesieniach dotyczące powołania resortu na wzór skarbu państwa, czy już wiadomo jaka ma być koncepcja tego ministerstwa.

– W tej chwili trwają jeszcze negocjacje i dyskusje. Chodzi o szeroko rozumiany nadzór właścicielski, zwiększenie efektywności działań państwa w tym zakresie. Myślę, że jak już te rozstrzygnięcia, ostateczne ustalenia zapadną wtedy będziemy komunikować wszystko co jest z tym związane – zaznaczył minister.


Müller nt. składu nowego rządu: Będą nowe twarze
„Na decyzję dotyczącą tego, kto pokieruje nowym resortem musimy zaczekać”

Na pytanie czy to prawda, że wicepremier Jacek Sasin jest kandydatem, by kierować tym resortem szef KPRM odparł, że jest on jednym z najbardziej doświadczonych polityków Zjednoczonej Prawicy. Ponadto, jak dodał, ma on bardzo dobre doświadczenia w administracji, w funkcjonowaniu państwa.

– W związku z tym byłby świetnym kandydatem jeśli chodzi o to ministerstwo, czy w ogóle kierowanie którymkolwiek z resortów. A resorty gospodarcze myślę, że szczególnie mogłyby być mu bliskie, ponieważ od lat tą problematyką się zajmuje – podkreślił Dworczyk. Jak zauważył, Sasin kierował w Sejmie „jedną z najważniejszych komisji”.

Podkreślił, że na decyzję dotyczącą tego, kto pokieruje nowym resortem musimy jeszcze chwilę zaczekać.

Dworczyk został też zapytany, czy w rządzie znajdzie się poseł PiS Marcin Horała. Zdaniem ministra Horała sprawdził się w poprzedniej kadencji Sejmu, gdzie szefował komisji śledczej ds. VAT. – Myślę, że sprawdziłby się również jako minister w rządzie Mateusza Morawieckiego – dodał szef KPRM.


Sasin: Platforma działania dla całego sektora spółek Skarbu Państwa to dobry pomysł

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
30-05-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych