zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Tworzymy nasz własny sposób na niewykorzystane szczepionki

16:49, 08.04.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– W ciągu kilku najbliższych dni przedstawimy sposób na niewykorzystane szczepionki. Tworzymy nasz własny i w naszym przekonaniu najbardziej efektywny model – powiedział w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Na konferencji prasowej Dworczyk odpowiadał na pytanie o sposób na niewykorzystane szczepionki. Zauważył, że „Polska jest jednym z krajów, które najefektywniej wykorzystują szczepionki, czyli liczba zutylizowanych jest bardzo niewielka w porównaniu ze wszystkimi naszymi partnerami w Unii Europejskiej”.

Ale – wskazał – im więcej będzie punktów szczepień, dostarczanych szczepionek i więcej wykonywanych szczepień, tym więcej może być nieoczekiwanych sytuacji.

Dlatego – poinformował Dworczyk – „w ciągu kilku najbliższych dni przedstawimy rozwiązanie”.

– Będziemy chcieli wykorzystać doświadczenia belgijskie i izraelskie i stworzymy nasz własny – w naszym przekonaniu - najbardziej efektywny model – powiedział.


Premier: Za nami 7 mln wykonanych szczepień
 
 
 
...
 
O sposobach Belgii i Izraela, na to, by marnowało się jak najmniej szczepionek Dworczyk mówił we wtorek.

– Jest np. wariant belgijski, gdzie powszechne jest robienie zapasowych kolejek osób gotowych do szczepienia, mamy też wariant izraelski, gdzie w ciągu ostatniej godziny czy dwóch prowadzenia szczepień przez punkt można było się ustawić w kolejce na zasadzie „może ktoś się nie zaszczepi i zostanie szczepionka, to my się zaszczepimy” – tłumaczył wówczas.


Premier: Będę ponownie rozmawiał z szefową KE o dostawach szczepionek

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
23-04-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych