zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: Uczestnicy spotkania z prezydentem czekają na wyniki dochodzenia epidemiologicznego

20:01, 24.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Prace na Stadionie Narodowym trwają bez zakłóceń, jest tam wspaniały zespół; wszyscy biorący udział w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą czekają spokojnie na wyniki dochodzenia epidemiologicznego – napisał w sobotę na Twitterze szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

Dworczyk w piątek był obecny podczas wizytacji prezydenta Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym, gdzie powstaje szpital tymczasowy; razem z nim brał udział w konferencji prasowej.

W sobotę rano rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny.

„W związku ze sprzecznymi informacjami w mediach uprzejmie informuję: prace na Stadionie Narodowym – trwają bez zakłóceń (jest tam wspaniały zespół), wszyscy biorący udział w spotkaniu z prezydentem czekają spokojnie na wyniki dochodzenia epidemiologicznego. Wszystkim zdrowia” – napisał w sobotę na Twitterze Dworczyk.

Podobny komunikat przekazał PAP zastępca dyrektora Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA dr Artur Zaczyński, który koordynuje prace dot. przygotowania szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

– Prace na Stadionie Narodowym toczą się nadal; nie przerywam pracy – powiedział Zaczyński, który, podobnie jak Dworczyk, brał udział w piątkowym wydarzeniu z udziałem prezydenta.Prezydent Duda miał wykonany test na koronawirusa. Wynik jest pozytywny
Pierwszy szpital tymczasowy powstaje na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami rządu szpitale takie powstaną w każdym mieście wojewódzkim.

Szpital tymczasowy, który powstaje na Stadionie Narodowym, będzie filią Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.


Prezydent: Szpital na Stadionie Narodowym ma stanowić zabezpieczenie
W środę szef KPRM, który jest odpowiedzialny za koordynowanie przygotowania szpitali tymczasowych informował, że w pierwszym etapie, w którym powstanie 500 łóżek w szpitalu tymczasowym w Warszawie, potrzebnych będzie ponad 500 pracowników personelu medycznego.

Dodał, że jeżeli sytuacja pandemiczna w kraju będzie się pogarszała, a przyrost zachorowań wciąż będzie tak dynamiczny, wtedy szpital będzie mógł zostać rozszerzony do 1000 łóżek, z czego 100 do intensywnej terapii.


Budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym w trzech etapach
W piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży powiedział, że do pracy w tzw. Szpitalu Narodowym zgłosiło się ponad 1 700 pielęgniarek, ratowników i lekarzy; mówił też o odbywających się rozmowach rekrutacyjnych i szkoleniach. Podkreślał, że weryfikowane są też uprawnienia kandydatów.

Do służby w szpitalu zgłosiło się ochotniczo również 250 strażaków, dyplomowanych ratowników medycznych, którzy – jak wskazywał Poboży – z pewnością wesprą działania lekarzy.


Do pracy w szpitalu tymczasowym w Warszawie zgłosiło się ponad 1250 osób

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-03-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych