zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dworczyk: W budżecie państwa nie zabraknie środków w związku z koronawirusem

20:10, 27.02.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– W budżecie państwa nie zabraknie środków w związku z koronawirusem – zapewnił w czwartek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że w budżecie państwa jest ponad miliard złotych rezerwy przeznaczonej na sytuacje kryzysowe; do tego jest 200 mln zł rezerwy Prezesa Rady Ministrów.


Podziel się:   Więcej

– Jeśli chodzi o zabezpieczenie środków finansowych, to przypomnę, że w budżecie państwa jest rezerwa przeznaczona w ogóle na sytuacje kryzysowe, to jest rezerwa ponad miliard złotych – zapewnił na konferencji prasowej Dworczyk.

– Do tego jest rezerwa Prezesa Rady Ministrów, to jest 200 mln zł, o której mówiłem, którą też można elastycznie i szybko wykorzystać do działania. I jedno jest pewne: w budżecie nie zabraknie środków – niezależnie od rozwoju sytuacji – na to, żeby z sytuacją związaną z koronawirusem, czy przygotowaniami, żeby takie środki zabezpieczyć. Tych środków na pewno nie zabraknie – dodał Dworczyk.

Jak dodał, jeśli chodzi o potencjalne problemy różnych branż, to na bieżąco monitorowana jest sytuacja, między innymi tym zajmuje się zespół, w którym są reprezentowane niemal wszystkie resorty.

– Oczywiście, nie możemy przewidywać, jak sytuacja będzie się rozwijała, ale też dlatego apelujemy o odpowiedzialność w komunikacji, o nie wzbudzanie paniki. Ponieważ trudno oprzeć się wrażeniu, że niektórzy politycy próbują swoimi wypowiedziami taką panikę wywołać. I to jest po prostu wielka nieodpowiedzialność – mówił Dworczyk.

– Monitorujemy sytuację i odpowiadamy na bieżące potrzeby w bardzo wielu obszarach. Ta sytuacja ma wpływ na wiele obszarów funkcjonowania państwa – wskazał.

Dworczyk poinformował, że trwają prace – między innymi w ramach zespołu roboczego, który codziennie w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego się spotyka.

– Niezwłocznie panu prezydentowi ich wynik przekażemy. I będą to decyzje pana prezydenta Andrzeja Dudy i pani marszałek (Elżbiety Witek - PAP) jaki będzie porządek obrad zbliżającego się Sejmu – powiedział Dworczyk. 27.02.2020


Dworczyk ws. koronawirusa: Na piątek premier zaprosił wojewodów do KPRMDworczyk ws. koronawirusa: Na piątek premier zaprosił wojewodów do KPRM


Premier ws. koronawirusa: Wszystkie służby pozostają w pełnej gotowości

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
04-04-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych