zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Działanie Polskich Kontyngentów Wojskowych przedłużone. Prezydent wydał pięć postanowień

15:00, 02.07.2020;   autor: akune;   źródło: KPRP

Prezydent Andrzej Duda podpisał pięć postanowień przedłużających użycie Polskich Kontyngentów Wojskowych za granicą – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.


Podziel się:   Więcej

Postanowienia zostały podpisane 29 czerwca 2020 r.

Polski Kontyngent Wojskowy w składzie wielonarodowej brygady sił dostosowanej Wysuniętej Obecności Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Rumunii oraz Republice Bułgarii (PKW RUMUNIA) – o liczebności do 250 żołnierzy i pracowników wraz z niezbędnym zabezpieczeniem i wyposażeniem – zostanie użyty na terytorium Rumunii oraz Republiki Bułgarii, w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., w celu wzmocnienia sił państwa albo państw sojuszniczych, przy czym w sytuacji wystąpienia konfliktu zbrojnego będzie mógł zostać użyty w celu udziału w konflikcie zbrojnym.

Polski Kontyngent Wojskowy w składzie batalionowej grupy bojowej sił wzmocnionej Wysuniętej Obecności Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Republice Łotewskiej oraz Republice Estońskiej i Republice Litewskiej (PKW ŁOTWA) – o liczebności do 200 żołnierzy i pracowników wraz z niezbędnym zabezpieczeniem i wyposażeniem – zostanie użyty na terytorium Republiki Łotewskiej oraz Republiki Estońskiej i Republiki Litewskiej, w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., w celu wzmocnienia sił państwa albo państw sojuszniczych, przy czym w sytuacji wystąpienia konfliktu zbrojnego będzie mógł zostać użyty w celu udziału w konflikcie zbrojnym.


Działanie polskich kontyngentów przedłużone. Prezydent wydał postanowienia
Polski Kontyngent Wojskowy w misji RESOLUTE SUPPORT Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Islamskiej Republice Afganistanu (PKW Afganistan RSM) – o liczebności do 400 żołnierzy i pracowników – zostanie użyty na terytorium Islamskiej Republiki Afganistanu, w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., w celu udziału w misji pokojowej.


Prezydent do polskich żołnierzy: Służycie bezpieczeństwu Polski, Europy i sojuszników
Polski Kontyngent Wojskowy w Siłach Międzynarodowych w Republice Kosowa i Republice Macedonii Północnej oraz w Bośni i Hercegowinie (PKW KFOR) – o liczebności do 300 żołnierzy i pracowników – zostanie użyty w Siłach Międzynarodowych w Republice Kosowa i Republice Macedonii Północnej oraz w Bośni i Hercegowinie, w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., w celu udziału w misji pokojowej.


Prezydent do żołnierzy PKW Sophia: Chronicie Europę i uchodźców
Polski Kontyngent Wojskowy w Republice Iraku, Jordańskim Królestwie Haszymidzkim, Państwie Katar oraz Państwie Kuwejt (PKW IRAK) – o liczebności do 350 żołnierzy i pracowników – zostanie użyty na terytorium Republiki Iraku, Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego, Państwa Katar oraz Państwa Kuwejt, w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r., w celu udziału w akcji zapobieżenia aktom terroryzmu lub ich skutkom. PKW IRAK będzie realizował zadania w wojskowej operacji INHERENT RESOLVE prowadzonej w ramach Globalnej Koalicji oraz w Misji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Republice Iraku.


Działanie Polskich Kontyngentów Wojskowych przedłużone. Prezydent wydał postanowienia