zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Noworoczny Obiad z Gwiazdami

Dzieci z domów dziecka na obiedzie u prezydentowej

18:54, 11.01.2014;   autor: msies, pszl;   źródło: PAP

Z grupą blisko 300 wychowanków domów dziecka z całego kraju spotkała się w Pałacu Prezydenckim Anna Komorowska. Prezydentowa włączyła się w ten sposób w akcję charytatywną Noworoczny Obiad z Gwiazdami.


Podziel się:   Więcej

W ramach akcji restauratorka Verena Jarczyńska oraz Bogna Sworowska w sobotę po raz dziewiąty zaprosiły wychowanków z domów dziecka na noworoczny obiad. Podczas niego aktorzy, muzycy i sportowcy występują w roli kelnerów; rozmawiają też i bawią się z dziećmi.

Komorowska podziękowała pomysłodawcom i uczestnikom akcji za to, że biorą udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Podkreśliła, że to pierwszy, ale z pewnością nie ostatni raz, kiedy włączyła się w działania akcji. – Pomyślałam, że oprócz innych atrakcji, oprócz dobrego obiadu podanego przez wspaniałych ludzi, możemy zrobimy coś jeszcze, dlatego zaprosiłam tu was na deser – mówiła prezydentowa.

Dodała, że zawsze chciała pokazać dzieciom Pałac Prezydencki. – Jesteście tutaj wyjątkowymi gośćmi. W tej Sali Kolumnowej, którą może znacie z przekazów telewizyjnych, przyjmowani są najważniejsi goście, którzy odwiedzają nasz kraj – prezydenci i koronowane głowy. Teraz witam też wśród najważniejszych osób w tym kraju także i was – podkreśliła.

Po to, by dzieci nie zapomniały o tym co zobaczyły w Pałacu, wręczyła przedstawicielom każdego z domów książeczkę z opowiadaniem autorstwa Michała Rusinka. Jego głównym bohaterem jest kamienny lew, który nocami zrywa się z cokołu przed Pałacem Prezydenckim i oprowadza gości.

Następnie Komorowska złożyła dzieciom noworoczne życzenia, pozowała z nimi do zdjęć, po czym zaprosiła na tort.

Jarczyńska mówiła o tym, że pochodzi z Austrii, ale swój sukces – zarówno zawodowy jak i rodzinny – odniosła w Polsce. Dlatego – zaznaczyła – chciała podzielić się szczęściem z innymi. Stąd pomysł corocznych obiadów. Restauratorka oceniła, że jest to o tyle niecodzienna inicjatywa, że to nie gwiazdy i celebryci są najważniejsi, ale właśnie dzieci. – To one są tam gwiazdami – podkreśliła.

Z dziećmi spotkali się też w Pałacu Prezydenckim artyści: Joanna Sarapata i Rafał Olbiński. W imieniu 9. Noworocznego Obiadu z Gwiazdami namalowali oni dla Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy anioły noworoczne, chroniące dzieci i osoby starsze. Zapowiedzieli, że każdy dom dziecka reprezentowany na spotkaniu otrzyma też swojego anioła po to, by czuwały nad ich wychowankami i pomagały im spełniać wszystkie marzenia.

W spotkaniu wzięła także udział aktorka Anna Czartoryska-Niemczycka, wspierająca stowarzyszenie „Piękne anioły”, zajmujące się remontowaniem dziecięcych pokoi tak, by były piękne, ciepłe i bezpieczne.

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
26-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych