zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Dziś gala finałowa konkursu Lodołamacze 2020

14:30, 08.10.2020;   autor: msies;   źródło: IAR

Na Zamku Królewskim w Warszawie z udziałem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy odbędzie się gala finałowa konkursu Lodołamacze 2020.


Podziel się:   Więcej

Główną ideą konkursu organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych jest uhonorowanie i docenienie pracodawców wrażliwych społecznie, zatrudniających osoby niepełnosprawne – powiedziała wiceprezes POPON Monika Tykarska. Zwróciła uwagę, że konkurs zorganizowany został już po raz piętnasty.

Początkowo przyznawano nagrody zatrudniającym jak największą liczbę osób z niepełnosprawnościami. Kapituła konkursu zaczęła dostrzegać i doceniać także inne aspekty, jak dostosowywanie przestrzeni do osób niepełnosprawnych czy dbanie o zdrowie pracowników.

W tym roku laureaci uhonorowani zostaną w dziewięciu kategoriach, wśród nich Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy czy Przyjazna Przestrzeń. Wręczony zostanie także Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny dla osoby szczególnie wyróżniającej się na polu rehabilitacji. Wyodrębniona została też nowa kategoria Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, w której o nagrodę walczyły Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Konkurs Lodołamacze odbywa się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.