zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Elżbieta Witek: Będę kandydatką na marszałka Sejmu

15:06, 08.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Dotychczasowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek potwierdziła w piątek, że będzie kandydatką PiS na marszałka Sejmu również w nowej kadencji. 12 listopada ma się zebrać klub PiS, który wybierze swe władze, a także rekomenduje kandydatów do Prezydium Sejmu.


Podziel się:   Więcej

O wolę pozostania na fotelu marszałka Sejmu, dziennikarze zapytali Elżbietę Witek w piątek na Wiejskiej. Sejm zbiera się na inauguracyjnym posiedzeniu 12 listopada. Tego dnia po raz pierwszy obradować ma też Senat.

– Tak. To już zostało wcześniej ogłoszone. Na tym klubie, który będzie we wtorek przed posiedzeniem Sejmu, też to będzie jeszcze oficjalnie potwierdzone – w ten sposób Witek odpowiedziała na pytanie czy będzie kandydatką na marszałka IX kadencji.

Poinformowała również, że na posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości 12 listopada wybrane zostaną władze klubu, m.in. jego przewodniczący i wiceprzewodniczący oraz rekomendowani zostaną kandydaci do Prezydium Sejmu (marszałka i wicemarszałków).


Antoni Macierewicz i Barbara Borys-Damięcka wyznaczeni na marszałków seniorów
„Ostateczne decyzje jeszcze przed nami”

Dopytywana, czy na stanowiskach wicemarszałków pozostaną Ryszard Terlecki i Małgorzata Gosiewska, odparła: „Tego nie wiem, dzisiaj mamy Komitet Polityczny, więc takie ostateczne decyzje związane z delegowaniem naszych kandydatów do poszczególnych gremiów jeszcze są przed nami”.

Dodała, że po zakończeniu obrad władz Prawa i Sprawiedliwości spodziewane jest oświadczenie rzecznika PiS.

Na piątek zaplanowane jest posiedzenie Komitetu Politycznego PiS. Po jego zakończeniu zostanie ogłoszona struktura oraz skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego.


W piątek poznamy przedstawicieli PiS i KO do Sejm i Senatu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-07-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych