zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Emilewicz: Chcemy przedłożyć w przyszłym tygodniu projekt noweli ustawy ws. wyborów korespondencyjnych

22:21, 07.05.2020;   autor: akune;   źródło: IAR

– W przyszłym tygodniu Porozumienie chce przedłożyć projekt nowelizacji przyjętej przez Sejm ustawy o wyborach prezydenckich – powiedziała w czwartek wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.


Podziel się:   Więcej

Zmiany w dokumencie o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. mają być uzgodnione z Prawem i Sprawiedliwością.

Ustawa umożliwia przeprowadzenie tegorocznego głosowania wyłącznie w trybie korespondencyjnym.

Wicepremier mówiła w TVP Info, że rozpoczęły się prace nad korektą przepisów. Już dziś w tym celu zebrał się zespół z Kancelarii Premiera i zespół prawników – poinformowała wicepremier. W pracach uczestniczą współpracownicy Jadwigi Emilewicz.

– Bardzo intensywnie pracujemy, aby jak najszybciej przygotować nowelizację ustawy – powiedziała wicepremier. Jadwiga Emilewicz zaapelowała też do opozycji o współpracę. Wyraziła nadzieję, że „opozycja będzie tym razem pracować szybciej”.


Bielan: W przyszłym tygodniu projekt noweli ustawy ws. głosowania korespondencyjnego
Wspólne stanowisko PiS i Porozumienia

Zapowiadana nowelizacja ustawy to element wspólnego stanowiska Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia Jarosława Gowina zawartego w oświadczeniu liderów tych ugrupowań.

Jednym z jego elementów jest założenie, że wybory w trybie korespondencyjnym zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą.


Paweł Mucha: Ustawa ws. głosowania korespondencyjnego nie trafiła jeszcze do prezydenta

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych