zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Epidemia otyłości wyzwaniem dla Europy”. W Senacie o walce z otyłością

13:19, 06.03.2017;   autor: akune;   źródło: senat.gov.pl

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz Koalicja na Rzecz Walki z Otyłością zorganizowali w poniedziałek w Senacie konferencję pt. „Epidemia otyłości – wyzwania dla Europy Środkowo-Wschodniej. Pacjenci, lekarze, system”. Celem konferencji jest zainicjowanie systemowej dyskusji na temat problemu otyłości i wypracowanie efektywnych rozwiązań dla Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej.


Podziel się:   Więcej

Otyłość to największe wyzwanie XXI wieku dla zdrowia publicznego oraz jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Według Światowej Organizacji Zdrowia co roku z powodu powikłań otyłości umiera co najmniej 2,8 mln osób.

W Polsce na nadwagę i otyłość choruje już 64 proc. mężczyzn i 46 proc. kobiet. W wielu państwach europejskich rozpowszechnienie otyłości potroiło się w stosunku do lat 80., a liczba osób dotkniętych tą chorobą rośnie w alarmującym tempie.

Mimo wdrażania doraźnych rozwiązań systemowych w zakresie leczenia otyłości w Europie nie stworzono efektywnego systemu opieki zdrowotnej dla osób chorujących na otyłość.

 
 
 
...
 
Spotkanie w parlamencie

W spotkaniu biorą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej i parlamentu europejskiego, resortów zdrowia Europy Środkowo-Wschodniej (m.in. z Czech, Słowacji, Węgier, Litwy i Łotwy), wybitni eksperci z Polski i zagranicy oraz przedstawiciele organizacji pacjentów.

Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda, prezes NFZ Andrzej Jacyna, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia Beata Małecka-Libera, prezes PFRON Robert Kwiatkowski.


Chorują 3 miliony Polaków, pół miliona nawet o tym nie wie

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
30-05-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych