zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Etos Szarych Szeregów jest w dalszym ciągu ważny dla nas wszystkich”. Konkurs „Mój Arsenał” rozstrzygnięty

13:52, 04.03.2015;   autor: msies;   źródło: PAP

– Każdy młody człowiek ma własną „Akcję pod Arsenałem”, a przynajmniej powinien być do niej gotowy – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie literackim „Mój Arsenał” organizowanym przez Stowarzyszenie Szarych Szeregów oraz Związek Harcerstwa Polskiego.


Podziel się:   Więcej

– Etos Szarych Szeregów jest w dalszym ciągu ważny dzisiaj dla nas wszystkich – mówił prezydent Bronisław Komorowski.

Wyraził zadowolenie, że finał konkursu miał miejsce w Pałacu Prezydenckim. – W ten sposób mogę podkreślić mogą wdzięczność dla organizatorów i uczestników konkursu, który ma na celu nie tylko przypomnienie i utrwalenie pamięci o „Akcji pod Arsenałem”, o dokonaniach Szarych Szeregów, ale także umocnienie w nas wszystkich głębokiego przekonania, że etos Szarych Szeregów jest ważny dzisiaj dla nas wszystkich, w dalszym ciągu – podkreślał Bronisław Komorowski.

Prezydent przywołał słowa papieża Jana Pawła II, że każdy w życiu ma swoje Westerplatte przypominające o tym, że każdy człowiek w swoim życiu ma okazję do zaznaczenia niezgody na zło, stania po stronie świata wartości. Jak dodał, każdy harcerz, każdy młody człowiek ma własną „Akcję pod Arsenałem”, a przynajmniej powinien być do niej gotowy, nie w sensie szkolenia wojskowego, ale w sensie potwierdzenia swojej gotowości do służby Ojczyźnie, do dawania z siebie czegoś innym.

- Chcę wam życzyć, abyście nie tylko w tym konkursie znajdowali swoją „Akcję pod Arsenałem” albo gotowość wewnętrzną do działania z braterską myślą o innych i gotowością służenia Ojczyźnie własną pracą, własną nauką, własnym kochaniem Ojczyzny – powiedział prezydent

Główne nagrody w konkursie otrzymały: Weronika Pniak z Prywatnego Liceum Ogólnokształcące Sióstr Niepokalanek w Szymanowie; Klaudia Pydyś z Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie; Magdalena Świadek z Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze.

Oprócz trzech równorzędnych nagród jury konkursu przyznało także 10 wyróżnień.

W składzie jury byli m.in.: Szef KPRP Jacek Michałowski jako przewodniczący jury i Przewodniczący Stowarzyszenia Szarych Szeregów Wojciech Wolski. Na konkurs wpłynęło 214 prac konkursowych ze 131 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze 108 miejscowości z całego kraju.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
20-01-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych