zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Europosłowie PiS chcą wyjaśnień od KE ws. profanacji polskich barw i symboli narodowych

22:09, 24.09.2020;   autor: akune;   źródło: IAR

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą wyjaśnień od Komisji Europejskiej w sprawie iluminacji na jej budynku tęczowej flagi z polskim godłem. Chodzi o reakcję na happening aktywistów „Stop strefom wolnym od LGBT w Polsce”.


Podziel się:   Więcej

Polscy europosłowie, z inicjatywy Witolda Waszczykowskiego, w interpelacji do Komisji napisali o profanacji polskich barw i symboli narodowych.

Ich zdaniem celem iluminacji jest powielanie fałszywych informacji na temat Polski jako kraju homofobicznego i tak zwanych stref wolnych od LGBT, które nie istnieją w polskim porządku prawnym.

– To kolejna odsłona wojny ideologicznej aktywistów, których funkcjonowanie opiera się na generowaniu i podsycaniu konfliktów. Tego typu środowiska doskonale wiedzą, że w Polsce nie istnieją tak zwane strefy wolne od LGBT, a ofiarami agresji padają na przykład działacze pro-life, nie mniejszości. Agitatorzy spod znaku tęczy nie budują mostów, tylko dzielą społeczeństwo i na tym często budują swoją karierę – skomentował europoseł Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.

Happening nazwał godnym pożałowania i wyjaśnił, że był inicjatorem interpelacji, bo nie jest jasne w jakim stopniu Komisja Europejska była zaangażowana.
Kilka godzin po informacji o złożonej interpelacji wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował na Twitterze, że rozmawiał na ten temat z przedstawicielem Komisji Europejskiej w Polsce.

Marek Prawda poinformował go, że iluminacja z przerobionymi symbolami narodowymi Polski odbyła się bez wiedzy i zgody Komisji.

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych