zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Europosłowie PiS protestują przeciwko informacjom o łamaniu praw osób LGBT

18:32, 06.02.2020;   autor: akune;   źródło: IAR

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości protestują przeciwko informacjom o tym, że w Polsce są łamane prawa osób LGBT. Deputowani opublikowali oświadczenie, w którym napisali, że fałszywe informacje są powielane przez wysokich unijnych urzędników i media.


Podziel się:   Więcej

„Chcemy stanowczo sprzeciwić się nieuzasadnionemu i krzywdzącemu piętnowaniu Polski” – napisali deputowani PiS. Podkreślili, że Polska była, jest i pozostanie demokratycznym państwem, w którym zgodnie z konstytucją każdy obywatel jest równy wobec prawa.

„Rząd Prawa i Sprawiedliwości jako priorytet traktuje zapewnienie praw i bezpieczeństwa wszystkim obywatelom, bez względu na płeć, wyznanie, pochodzenie czy orientację seksualną” – czytamy w oświadczeniu europosłów PiS.

Deputowani napisali również, że państwo polskie zapewnia bezpieczeństwom uczestnikom zgromadzeń publicznych, w tym tak zwanych parad równości.

Europosłowie przypomnieli też w oświadczeniu, że Sejm nie prowadzi ani nie planuje żadnych prac legislacyjnych mających na celu dyskryminowanie jakichkolwiek mniejszości.

„Pojawiające się na forum instytucji unijnych kłamliwe oskarżenia kierowane pod adresem polskiego rządu kreują nieprawdziwy obraz sytuacji i są wykorzystywane jako element toczącej się wewnętrznej walki politycznej. Ubolewamy, że włączają się w nią również przedstawiciele Komisji Europejskiej” – brzmi oświadczenie europosłów PiS.

Deputowani nie napisali konkretnie o kogo chodzi, ale nieoficjalnie można usłyszeć, że krytykę kierują w stronę komisarz do spraw równości z Malty Heleny Dalli, która we wtorek, na spotkaniu w Europarlamencie miała krytykować sytuację w Polsce i łamanie praw osób LGBT.

„Nie możemy pozwolić na rozpowszechnianie naklejek - strefy wolne od LGBT, czy przyjmowanie rezolucji przeciwko osobom LGBT, by nie czuć się później odpowiedzialnymi za następny etap, kiedy będzie dochodziło do ataków fizycznych, nawet jeśli będą one dokonywane przez inne osoby” – te słowa unijnej komisarz są cytowane w artykule na portalu New Europe.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych