zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Gawkowski: Lewica weźmie udział w spotkaniu klubów

15:20, 22.11.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Lewica weźmie udział w spotkaniu klubów w sprawie projektu dotyczącego weryfikacji szczepień pracowników; trzeba rozmawiać o wprowadzeniu restrykcji dla osób niezaszczepionych i strategii antycovidowej – powiedział w poniedziałek PAP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.


Podziel się:   Więcej

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników.

Ze strony Lewicy w spotkaniu weźmie udział Gawkowski. – Będę uczestniczył w tym spotkaniu, bo przedstawiciele Lewicy zawsze uczestniczą w spotkaniach, na których omawiane są najważniejsze dla kraju kwestie. Muszę jednak zaznaczyć, że ta inicjatywa jest naszym zdaniem bardzo, bardzo spóźniona, a sprawę przez długie tygodnie lekceważył zarówno premier jak i minister zdrowia. Niemniej – lepiej późno niż wcale – powiedział szef klubu Lewicy. Dodał, że Lewica cztery miesiące temu ogłosiła swój pakiet antycovidowy, z którego – jak zauważył – dotąd nikt nie chciał skorzystać. – Zabierzemy więc ten raport na spotkanie i będziemy przedstawiać zawarte w nim wnioski – zapowiedział polityk.

Gawkowski dodał, że jego klub chce na spotkaniu przedstawić swoje priorytety dotyczące walki z koronawirusem. – Naszym zdaniem nie chodzi tylko o weryfikację szczepień pracowników. Musi być pełna jawność rekomendacji Rady Medycznej przy premierze, tak by wszyscy wiedzieli, co jest rekomendowane i co zarazem z tego jest wprowadzane przez rząd. Liczy się dla nas to, by była jasna strategia antycovidowa, wskutek której osoby zaszczepione nie będą ofiarami sytuacji, trzeba rozmawiać o wprowadzeniu restrykcji dla osób niezaszczepionych – oświadczył.


Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę ws. ponadpartyjnego projektu dot. weryfikacji szczepień

Zapowiedź poselskiego projektu PiS


Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID–19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał w niedzielę na Twitterze, że projekt Hoca równorzędnie traktuje zaszczepienie przeciw COVID–19, test na obecność koronawirusa i status ozdrowieńca. „Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem” – napisał szef MZ.


Komisja za poprawkami do projektu nowelizacji ustawy o zwalczaniu COVID-19

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych