zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Gawkowski: "To na rządzie spoczywa odpowiedzialność za to, jak walczyć z COVID-em"

20:31, 24.11.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Spotkanie u marszałek Sejmu Elżbiety Witek to była chęć przełożenia odpowiedzialności za pandemię na opozycję i na Sejm - mówił w środę szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski. "To na rządzie spoczywa odpowiedzialność za to, jak walczyć z COVID-em" - podkreślił.


Podziel się:   Więcej

W Sejmie w środę w południe odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. weryfikacji szczepień przeciwko COVID-19. Poza posłami i senatorami w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski wyraził zadowolenie, że marszałek Witek zorganizowała to spotkanie; wytknął jednak, że nie było na nim ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. – Po dzisiejszym spotkaniu widać, że to, co dzisiaj się odbyło, to była chęć przełożenia odpowiedzialności za pandemię na opozycję, na Sejm - mówił. – A to na rządzie spoczywa odpowiedzialność za to, jak walczyć z covidem – podkreślił.

Poinformował, że Lewica przedłożyła na spotkaniu cztery punkty, które uważa za kluczowe w walce z pandemią. Przede wszystkim posłowie Lewicy podkreślali wagę szczepień oraz ich promocję. – Zaszczepienie osób z określonych grup - medyków i nauczycieli - w trybie obowiązkowym - wskazał Gawkowski. Ponadto - jak mówił - Lewica postuluje także ograniczenia dla niezaszczepionych oraz paszporty covidowe. Gawkowski zapowiedział, że Lewica jeszcze w środę złoży swe propozycje na piśmie na ręce ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.


Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę ws. ponadpartyjnego projektu dot. weryfikacji szczepień
A2 – Chciałbym, żeby takie spotkania się odbywały i jesteśmy, jako Lewica, gotowi pracować nad projektami ustawowymi, nad zmianami legislacyjnymi, chcemy konsultacji – zadeklarował Gawkowski. Wyraził jednak obawę, że rząd nie ma żadnych propozycji, oprócz tych, które zgłosiła opozycja.

Podkreślał przy tym, że to rząd powinien złożyć odpowiedni projekt ustawy. – Rząd powinien zaproponować, opozycja powinna wnieść poprawki – mówił. – To dzisiaj nie miało miejsca – dodał.

Przypomniał również, że w najbliższych dniach ma odbyć się kolejne spotkanie, które będzie koordynował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Obawiam się, że znów będzie dużo mówienia, a mało w tym wszystkim konkretów – ocenił.

Resort zdrowia poinformował w środę o kolejnych 28 380 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 460 osób z COVID-19. To najwyższa liczb zakażeń w IV fali pandemii w Polsce. Dokładnie rok temu wykryto 10 139 nowych przypadków, a tydzień temu - 24 239 zachorowań.


Witek po spotkaniu z klubami ws. walki z pandemią: Są punkty wspólne

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
23-05-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych