zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Gdy działamy solidarnie jako zjednoczona Europa z USA, jesteśmy w stanie pokonać każdego wroga”

07:39, 25.05.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Musimy pamiętać, że gdy działamy razem, solidarnie – jako Zjednoczona Europa ze Stanami Zjednoczonymi, jesteśmy w stanie pokonać każdego wroga i zmienić świat na lepsze – stwierdził premier Mateusz Morawiecki na zakończenie swojego pobytu w Davos.


Podziel się:   Więcej

– Na zakończenie mojego intensywnego, dwudniowego pobytu w Szwajcarii chciałbym podzielić się z Państwem pewną analogią. W tym symbolicznym, trudnym i przełomowym dla świata czasie musimy pamiętać, że gdy działamy razem, solidarnie – jako zjednoczona Europa ze Stanami Zjednoczonymi, jesteśmy w stanie pokonać każdego wroga i zmienić świat na lepsze. Dla wszystkich – napisał we wtorek na Facebooku premier.

Dołączył krótkie nagranie, w którym podkreślał, że tegoroczna edycja Światowego Forum Ekonomicznego jest wyjątkowo istotna nie tylko z racji odbywanych dyskusji na temat sytuacji w Ukrainie, ale „także dlatego, że cały świat budzi się z politycznego letargu". Podkreślił, że Europa i USA są silne wtedy, gdy działają „ramię w ramię" i są świadome różnych zagrożeń.


Apel premiera: Nie żałujcie sił i środków na wsparcie Ukrainy