zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Gliński: W ciągu ostatnich 5 lat zrealizowano 4,5 tys. projektów w ramach systemu wsparcia organizacji pozarządowych

13:09, 20.07.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Łącznie w ciągu ostatnich 5 lat nowy system wsparcia dla organizacji pozarządowych to jest 4,5 tysiąca projektów zrealizowanych przez obywateli, za sumę 773 mln zł – powiedział w środę podczas konferencji wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.


Podziel się:   Więcej

– Polska od 6 lat prowadzi politykę wsparcia organizacji pozarządowych. Przeprowadzamy reformę instytucji wsparcia, powołaliśmy Komitet ds. Pożytku Publicznego, Narodowy Instytut Wolności i wprowadziliśmy szereg programów o nowym charakterze, przede wszystkim wsparcia instytucjonalnego i rozwojowego – przekazał minister.

Jak zaznaczył, w ten sposób rozwiązano problem braku możliwości rozwojowych i braku zasobów własnych, zgłaszany przez instytucje pozarządowe.

– Program wsparcia obejmuje już 9 specjalnych programów – podkreślił. Przypomniał, że we wtorek Rada Ministrów przyjęła 2 nowe programy dedykowane wsparciu organizacji pozarządowych w Polsce. – Pierwszy to fundusz młodzieżowy dla organizacji młodzieżowych. W tym roku to jest 10 mln zł, od przyszłego roku będzie to 20 mln. Drugi to program wsparcia organizacji poradniczych. W tym roku przeznaczamy na to 11,5 mln zł. Od przyszłego roku ma to być 15 mln – powiedział minister kultury.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
01-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych