zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Globalne Forum Elektromobilności w Warszawie

08:00, 21.11.2019;   autor: msies;   źródło: IAR

W Warszawie rozpocznie się dziś Globalne Forum Elektromobilności (Global e-Mobility Forum). To spotkanie wysokiego szczebla, podczas którego przedstawiciele rządów, organizacji międzynarodowych i firm będą dyskutować o rozwoju elektromobilności.


Podziel się:   Więcej

Forum zainaugurują premier Mateusz Morawiecki i minister klimatu, prezydent COP24 Michał Kurtyka.

Uczestnicy spotkania będą debatowali na temat kierunków rozwoju elektromobliności, zarówno na poziomie regionalnym, jak i ponadregionalnym.

W wydarzeniu będą uczestniczyli przedstawiciele wielu krajów i wielu profesji. A wszystko po to, by - jak podkreśla Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, które współorganizuje forum - przedyskutować, jakich regulacji i polityk potrzebuje elektromobilność, by dobrze rozwijać się w różnych częściach świata.

Maciej Maciej Mazur podkreśla, że światowy rynek elektromobilności dynamicznie się rozwija. I przytacza dane, według których w 2009 roku na świecie zarejestrowano 2 tysiące samochodu, a w ubiegłym roku - 2 miliony. – I w Polsce również elektromobilność zaczyna nabierać wiatru w żagle. Na razie możemy się poszczycić tym, że jesteśmy jednym z liderów w obszarze komunikacji zbiorowej, jesteśmy jednym z największych eksporterów baterii litowo-jonowych – podkreśla.

Forum to pierwsze w Polsce wydarzenie na tak dużą skalę, poświęcone tematyce elektromobilności. Wydarzenie zapowiedziano podczas ubiegłorocznego szczytu klimatycznego ONZ - COP24 - w Katowicach. Na forum zaproszono sygnatariuszy deklaracji „Driving Change Together- Katowice Partnership for Electromobility”, przygotowanej przez Polskę i Wielką Brytanię, a zaprezentowanej właśnie na katowickim szczycie. To ponad czterdzieści państw reprezentujących w sumie ponad połowę ludzkości.

Spotkanie będzie miało formułę okrągłego stołu oraz warsztatów i posiedzeń grup roboczych. Uczestnicy będą dyskutować między innymi o najskuteczniejszych strategiach rozwoju e-mobilności, finansowaniu elektromobilności i wzywaniach w związku z nadchodzącą rewolucją w transporcie.

Duda: elektromobilność to skuteczna metoda walki ze smogiem

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
25-01-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych