zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Głosowanie w Sejmie nad poprawkami do noweli ws. walki z epidemią w środę po południu

08:36, 27.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Zgodnie z porządkiem obrad Sejmu głosowanie nad poprawkami Senatu do noweli ustaw ws. walki z epidemią odbędzie się w środę wczesnym popołudniem – poinformował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Niezbędne jest jeszcze posiedzenie sejmowej komisji zdrowia, która odniesie się do poprawek – dodał.


Podziel się:   Więcej

Senat w głosowaniu w nocy z poniedziałku na wtorek zaproponował ponad 40 poprawek do nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19. Jedna z poprawek dotyczy utworzenia funduszu celowego na zakup testów m.in. dla pracowników medycznych i osób powyżej 60 lat.

Terlecki pytany był we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, kiedy odbędzie się głosowanie w Sejmie w sprawie tej noweli odparł: „Niezbędne jest jeszcze posiedzenie komisji (zdrowia). Mamy liczne poprawki do których komisja się odniesie. I głosowanie ostateczne odbędzie się jutro wczesnym popołudniem w bloku głosowań. Tak przynajmniej przewiduje porządek obrad Sejmu na te dwa najbliższe dni".

Pytany, jak ocenia pomysł utworzenia funduszu celowego za zakup testów m.in. dla pracowników medycznych Terlecki odparł, że pojawiają się różne pomysły, które nie są uzgadniane, czy konsultowane z rządem.

– To będzie przedmiotem prac komisji i ostatecznie zapadnie decyzja, które poprawki mogą zostać przyjęte, a które będą odrzucone w Sejmie – powiedział szef klubu PiS.


Senat wprowadził poprawki do ustawy covidowej. Projekt wraca do Sejmu
Według harmonogramu obrad Sejmu głosowania zaplanowano w środę od godz. 13.00.


Premier: Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko
Uchwalona przez Sejm nowelizacja przewiduje między innymi przyznanie dodatków do wynagrodzeń medykom skierowanym do walki z epidemią i zwolnienie ich z odpowiedzialności karnej za popełnione błędy.

W noweli przewidziano karanie grzywną za nieprzestrzeganie obostrzeń, np. dotyczących noszenia maseczek. Jest tam także przepis, zgodnie z którym nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa będzie stanowiło uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży.

Nowela zakłada też m.in. ułatwienie zatrudniania w Polsce lekarzy specjalistów, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe poza Unią Europejską.


Szef kancelarii premiera: Staramy się uniknąć lockdownu

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych