zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Gospodarczy Sztab Kryzysowy m.in. o wsparciu dla firm dotkniętych pandemią

16:42, 16.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Instrumenty i dodatkowe formy wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństwa – wśród tematów piątkowego posiedzenia Gospodarczego Sztabu Kryzysowego.


Podziel się:   Więcej

W piątek po południu odbyło się posiedzenie Gospodarczego Sztabu Kryzysowego w formie wideokonferencji pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.

W spotkaniu wzięli udział także wicepremierzy Jarosław Gowin i Jacek Sasin, minister finansów Tadeusz Kościński, prezes NBP Adam Glapiński, prezes PFR Paweł Borys, prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes UOKiK Tomasz Chróstny oraz szef KNF Jacek Jastrzębski.

– Spotkanie poświęcone było m.in. instrumentom i dodatkowym formom wsparcia dla przedsiębiorców z branż, które mają ograniczone możliwości dochodowe w wyniku pandemii koronawirusa i wprowadzonymi w związku z tym zasadami bezpieczeństw – relacjonował po zakończeniu sztabu rzecznik rządu Piotr Müller.

Jak dodał sztab pracuje nad systemem wsparcia i zapewnieniem utrzymania miejsc pracy osób zatrudnionych w tych branżach.


Premier: Wprowadzamy obostrzenia, ale chcemy, by gospodarka pracowała w możliwie dużym zakresie

– Informacje o nowych możliwościach dla firm zostaną przedstawione w ciągu najbliższych dni – zapewnił rzecznik rządu.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że od początku pandemii rząd przygotował i wdrożył instrumenty Tarczy Antykryzysowej i Tarczy Finansowej, które łącznie dały wsparcie przedsiębiorcom w kwocie blisko 150 mld zł.


Morawiecki: W ramach tarczy antykryzysowej wykorzystano ok. 70 mld z 112 mld obligacji

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych