zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Gospodarka, brexit i przyszłość UE tematem rozmów prezydenta z premierem Holandii

07:30, 30.10.2019;   autor: akune;   źródło: IAR

Spotkania polityczne i gospodarcze zdominują program drugiego dnia wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Holandii. Rano prezydent spotka się na śniadaniu roboczym z premierem Niderlandów Markiem Rutte.


Podziel się:   Więcej

Tematami rozmowy będą między innymi: stosunki gospodarcze oraz większa dostępność holenderskiego rynku dla firm z Polski, brexit, przyszłość Unii Europejskiej, bezpieczeństwo europejskie oraz światowe.

Prezydent spotka się również z przewodniczącym Senatu i przewodniczącym Izby Niższej parlamentu Niderlandów. Jednym z tematów spotkania będzie sytuacja polskiej społeczności w Królestwie Niderlandów. Obecnie w Holandii pracuje ponad 200 tysięcy Polaków.

Prezydent spotka się też z prezesem Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze oraz z Dyrektorem Generalnym Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej.

Porozumienie o współpracy

Ostatnich punktem programu będzie wizyta prezydenta w Rotterdamie, gdzie dojdzie do podpisania porozumienia o współpracy między portem w Rotterdamie a Zespołem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.


Prezydent i pierwsza dama spotkali się z Polonią w Holandii
W hołdzie polskim żołnierzom

Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Bredy przez żołnierzy 1. Polskiej Dywizji Pancernej, dowodzonej przez generała Stanisława Maczka, we wtorek prezydent Duda wraz z królem Niderlandów Wilhelmem-Aleksandrem oddał hołd polskim żołnierzom.Duda: Niech ofiara polskich żołnierzy będzie fundamentem nowej Europy


„Dziś Breda okazuje szacunek, wdzięczność i szczęście; Dziękujemy wam, Polacy”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych