zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Gowin chce, by RDS wypracowała wspólne stanowisko ws. uniknięcia lockdownu

22:02, 29.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii chce, by przedsiębiorcy oraz związki zawodowe działające w Radzie Dialogu Społecznego wypracowały wspólne stanowisko ws. uniknięcia zamrożenia gospodarki.


Podziel się:   Więcej

– Robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki. Chciałbym, abyśmy razem ze stroną społeczną, reprezentowaną przez związki zawodowe i organizacje pracodawców, wypracowali rekomendacje i wspólne stanowisko w tej sprawie, które będzie można następnie przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – powiedział Gowin, cytowany w komunikacie ministerstwa.

Resort dodał, że kwestia uniknięcia lockdownu była tematem czwartkowego posiedzenia Rady. Od ubiegłego tygodnia Radzie przewodniczy strona rządowa, na czele z Jarosławem Gowinem.

Jak dodano, innym tematem była analiza aktualnej sytuacji gospodarczej oraz omówienie strategii walki z pandemią COVID-19 na kolejne tygodnie.


Premier: Nie chcemy zamykać całkowicie gospodarki tak długo jak to możliwe


Premier Morawiecki: Musimy zdusić drugą falę COVID-19
Resort poinformował ponadto, że uczestnicząca w posiedzeniu Rady wiceminister Olga Semeniuk zapowiedziała, że przygotowywana jest obecnie tzw. tarcza prawna – katalog zamrożenia lub odroczenia niektórych regulacji prawnych – która ma pozwolić przedsiębiorcom toczyć skuteczną walkę ze skutkami pandemii.

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych