zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Gowin: W czerwiec wejdziemy z gospodarką całkowicie otwartą

13:19, 28.04.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

W czerwiec wejdziemy z gospodarką całkowicie otwartą. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców z branż dotkniętych obostrzeniami, ale też dla obywateli - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.


Podziel się:   Więcej

Jak zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając plan odmrażania gospodarki, od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym powrócą galerie handlowe, sklepy budowlane, meblowe. 8 maja będą mogły wznowić działalność hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie, na razie tylko w ogródkach na świeżym powietrzu.

- To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorców z branż dotkniętych obostrzeniami, ale także dla ogółu Polaków - ocenił decyzję rządu o luzowaniu obostrzeń wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.

Gowin podkreślił, że tak jak postulował „w zasadzie w czerwiec, z zachowaniem rygorów sanitarnych, wejdziemy z gospodarką całkowicie otwartą”. Dodał, że wszystkie rozwiązania luzujące gospodarkę nadal są uzależnione od obiektywnych kryteriów skali zakażeń. „To wymaga od każdego z nas odpowiedzialności za siebie, za innych, odpowiedzialności za stan polskiej gospodarki”.

Wicepremier wyraził zadowolenie, że Rada Ministrów przychyliła się do wielu jego postulatów wysuniętych po poniedziałkowych konsultacjach z Radą Przedsiębiorczości. „Zaproponowałem przyspieszenie rozluźniania gospodarki - m.in. uruchomienie całego handlu detalicznego od 4 maja, co zostało zrealizowane. Minimalnie później niż proponowałem uruchomione będą także hotele, obiekty turystyczne i gastronomia” - powiedział.


Premier zapowiada luzowanie obostrzeń epidemicznych od początku maja
 

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych