zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Gowin: ZP nie rozbije się o jedno czy drugie stanowisko

17:29, 05.08.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– To nie jest tak, że Zjednoczona Prawica rozbije się o jedno czy drugie stanowisko – powiedział w czwartek w Białymstoku lider Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin. Podkreślał, że z innymi koalicjantami ZP chce rozmawiać nie o stanowiskach czy personaliach, ale o programie.


Podziel się:   Więcej

– Porozumienie chce pozostać częścią Zjednoczonej Prawicy, ale jeżeli zostaniemy z koalicji rządowej wypchnięci, to jako lider partii zobowiązałem się wobec członków i sympatyków Porozumienia, że zbuduję alternatywny scenariusz centroprawicowy – powiedział na antenie publicznego Radia Białystok.

W środę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej (Porozumienie) z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Powodem – jak podano – było „zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwiania budowy domów 70 m2 oraz zakupy mieszkań bez wkładu własnego”.

Dzień wcześniej Kornecka skrytykowała propozycje Polskiego Ładu, ponieważ – jak mówiła – zaszkodzą wielu obywatelom. Według niej teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców, jest nieprawdziwa.


Gowin: Decyzja o dymisji Anny Korneckiej narusza umowę koalicyjną
– Minister Kornecka padła ofiarą tego, że mówiła to, co myśli, mówiła to, co myślę ja i głosi Porozumienie w sprawach podatkowych. Nie w ten sposób powinno się rozstrzygać dyskusje czy nawet spory wewnątrzkoalicyjne – mówił w Radiu Białystok Gowin, szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Podkreślał, że ma bardzo krytyczną opinię na temat decyzji o odwołaniu Anny Korneckiej.

Będziemy rozmawiać z naszymi koalicjantami nie o personaliach, nie o stanowiskach, tylko o programie. Właśnie bym chciał znać oficjalne stanowisko Prawa i Sprawiedliwości, czy PiS zgadza się na 50-procentowe podwyżki podatków dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców – mówił Gowin na radiowej antenie.


Anna Kornecka odwołana z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii
Wicepremier Gowin podkreślał, że nie jest „co do zasady” przeciwny podnoszeniu podatków w Polsce. – Ale nie w sposób skokowy, nie w tak szybkim tempie. Firmy mają kredyty, mają swoje inwestycje, tego typu zmiany powinny być wprowadzane stopniowo, po szerokich konsultacjach" - mówił. Dodał, że gdy zakończą się konsultacje „głos +Porozumienia+ w sprawie podatków wybrzmi mocno”.

Nie odpowiedział na pytanie, jakie zakłada scenariusze związane z dalszą obecnością Porozumienia w ZP. – Na pewno zależy nam na tym, żeby Zjednoczona Prawica kontynuowała swoją misję, to jest projekt który dobrze służył Polsce przez sześć lat i mam nadzieję, że będzie dobrze służył przez kolejne dwa lata, ale w sprawie podatków oczekujemy głębokiego namysłu ze strony naszych koalicjantów – powiedział.


„Niektóre osoby w Porozumieniu przedstawiają nieprawdziwe informacje dotyczące Polskiego Ładu”

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych