zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Gratuluję doskonałych wyników w nauce”. Zakończenie roku szkolnego z pierwszą damą

21:13, 24.06.2022;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Pierwsza dama Agata Kornhauser–Duda towarzyszyła w piątek nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 7 w Chełmie w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Uczniom z najlepszymi wynikami małżonka prezydenta osobiście wręczyła świadectwa.


Podziel się:   Więcej

– Gratuluję wam doskonałych wyników w nauce. W moim przekonaniu biorą się one niewątpliwie z waszych zdolności i talentów, ale z drugiej strony są wynikiem bardzo solidnej pracy w całym roku szkolnym – zauważyła pierwsza dama. Podkreśliła, że takie dojrzałe podejście do swojego rozwoju świadczy o tym, że uczniowie „budują kapitał na przyszłość”.

Od 1993 r. patronem szkoły jest generał Władysław Sikorski – żołnierz i narodowy bohater. Wychowankowie „Siódemki” kultywują pamięć o generale, choćby co roku, obchodząc 20 maja Dzień Patrona.

Odbywają się wówczas uroczyste akademie, konkursy literackie, plastyczne, konkurs wiedzy o gen. Sikorskim, a także okolicznościowy festyn gromadzący nie tylko społeczność szkolną, ale też okolicznych mieszkańców.

Pierwsza dama dziękowała nauczycielom za wychowywanie dzieci i młodzieży w wartościach patriotycznych, za przekazywanie wiedzy i motywowanie ich do uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach sportowych, artystycznych bądź naukowych. Dziękowała nauczycielom także za to, że sami „nie boją się podejmowania nowych wyzwań”.


„Ciekawych przygód i szczęśliwych chwil”. List wicepremiera Glińskiego na zakończenie roku szkolnego
– Przede wszystkim jednak dziękuję za to, że uczą państwo dzieci i młodzież szacunku do drugiego człowieka i otwartości – podkreśliła małżonka prezydenta.

Dodała, że szkoła w Chełmie „w modelowy sposób realizuje zasadę społecznej integracji”.

– Na ręce pani dyrektor chcę złożyć podziękowania za to, że w chwilach niewyobrażalnie trudnej dla naszych sąsiadów sytuacji, stworzyli Państwo dzieciom ukraińskim możliwość nie tylko kontynuowania edukacji, ale też osobistego rozwoju, nawiązania przyjacielskich relacji z polskimi rówieśnikami. To ma fundamentalne znaczenie dla budowania relacji między Polską i Ukrainą w przyszłości. Bardzo serdecznie za to dziękuję! – powiedziała Agata Kornhauser–Duda.


Uczniowie z Borkowa w woj. świętokrzyskim odwiedzili Pałac Prezydencki
Przy tej okazji pierwsza dama podziękowała także wszystkim mieszkańcom Lubelszczyzny i miasta Chełm za to, że „otworzyli serca i domy dla naszych ukraińskich sąsiadów, którzy szukali tutaj bezpiecznego schronienia przed wojną”.

– Dziękuję, że nie trzeba było nikogo do pomocy zachęcać. To było prawdziwe pospolite ruszenie – podkreśliła małżonka prezydenta i dodała, że ma nadzieję, że będziemy „chcieli i umieli nadal wspierać naszych sąsiadów w mądry sposób”.

Pierwsza dama zauważyła także, że zakończenie roku jest dla każdej szkoły momentem bardzo szczególnym, gdyż z jednej strony podsumowuje się wszystkie działania i projekty, ale jest to też chwila, w której część uczniów już na zawsze opuszcza mury tej placówki.

Chciałabym życzyć absolwentom powodzenia w nowych szkołach, by wyniki z egzaminu ósmoklasisty były dla was satysfakcjonujące i pozwoliły dostać się do wymarzonych szkół. Mam też nadzieję, że zachowacie poznanych tutaj koleżanki i kolegów, a także nauczycieli w dobrych wspomnieniach. A na teraz życzę wam udanych wakacji – powiedziała Agata Kornhauser–Duda.


Pierwsza dama odwiedziła Serock. Spotkała się z ukraińskimi rodzinami
Wszystkim uczniom i nauczycielom pierwsza dama życzyła na koniec „wspaniałych i udanych wakacji”. – Abyście we wrześniu z nowym zapałem wrócili do szkoły. Wszystkiego dobrego! – zakończyła.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów oraz grupy z Młodzieżowego Domu Kultury.

Małżonka prezydenta spotkała się następnie także z Gronem Pedagogicznym szkoły. Z nauczycielami Agata Kornhauser–Duda rozmawiała m.in. o wyzwaniach mijającego roku – o powrocie do nauki w szkole po okresie pandemii, a także o integracji uczniów z Ukrainy.


Pierwsza dama odwiedziła szkołę podstawową w Rutkach-Kossakach

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
18-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych