zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Grodzki: Apelujemy do prezydenta o zwołanie RBN ws. wzrostu zachorowań na koronawirusa

15:48, 25.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zaapelował w piątek do prezydenta Andrzeja Dudy, by w trybie pilnym zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z rekordową dobową liczbą zakażeń koronawirusa od początku epidemii. Według niego bezpieczeństwo narodu jest coraz bardziej zagrożone.


Podziel się:   Więcej

W piątek resort zdrowia poinformował o stwierdzeniu 1587 nowych przypadków koronawirusa, rekordowej dobowej liczbie zakażeń od początku epidemii. Najwięcej, 295 przypadków, zanotowano w woj. mazowieckim.

Odnosząc się do tej sytuacji na briefingu w Senacie Tomasz Grodzki (KO) powiedział, że „nie widać tendencji do zwolnienia biegu choroby”.

Jak podkreślił, „strategia jesienna, która została opracowana w ministerstwie zdrowia nie działa”.

Apelował o zachowanie dystansu społecznego i zasad higieny, ale – jak podkreślił – to nie wystarczy. Według marszałka Senatu „istnieje pilna potrzeba podjęcia kompleksowych działań i przygotowania na coś, co już doszło do Polski: drugiej fali pandemii, która jeszcze nie zderzyła się z falą infekcji grypowych czy przeziębień”.


Prezydent Duda: Pandemia w Polsce jest pod kontrolą
– Ale musimy być na to przygotowani. Tymczasem nie ma szczepionek na grypę, nie ma planu, nie testuje się ludzi bezobjawowych, którzy są z punktu widzenia epidemiologicznego potencjalnie bardzo niebezpieczni, bo roznoszą nieświadomie zakażenie itd. – mówił Grodzki

– Apelujemy do prezydenta, by w trybie pilnym zwołał posiedzenie RBN, bo bezpieczeństwo zdrowotne narodu jest coraz bardziej zagrożone, a rząd zajmuje się kolejnymi przetasowaniami w koalicji – oświadczył marszałek Senatu.


Prezydent: Europa powinna stać się samowystarczalna w produkcji środków potrzebnych w pandemii

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych