zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Grodzki: Dobrze, że w przypadku Sterczewskiego nastąpiła refleksja

13:17, 29.06.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Poseł Franciszek Sterczewski zachował się nagannie i dobrze, że nastąpiła refleksja, choć dziwne, że nagranie z jego zatrzymania od razu trafiło do mediów – powiedział w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki.


Podziel się:   Więcej

W nocy z poniedziałku na wtorek w Poznaniu policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał na rowerze. Pojazd nie miał żadnego oświetlenia. Funkcjonariusze wyczuli od rowerzysty zapach alkoholu i chcieli przebadać go alkomatem. Wtedy zatrzymany odmówił. Poinformował, że jest posłem i chroni go immunitet. Odmawiał też wykonywania poleceń - np. stania w bezpiecznym miejscu. Rowerzystą był poseł KO Franciszek Sterczewski

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki pytany o to zdarzenie na środowym briefingu ocenił, że poseł Sterczewski „zachował się nagannie”. Jak jednocześnie podkreślił, „dobrze, że nastąpiła refleksja”.

– Dziwi mnie jednak trochę, że taśmy z nagraniem jego zatrzymania natychmiast trafiają do mediów - dodał marszałek. Zauważył, że dysk z wypadku premier Beaty Szydło „jakoś się dziwnie dematerializuje”.


Poseł Sterczewski zrzeka się immunitetu. Poniesie odpowiedzialność za jazdę po alkoholu
 
 
 
...
 
Sterczewski we wpisach na Twitterze przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. – Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i nigdy się już nie powtórzy. W ramach zadośćuczynienia wpłacę 5000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber - zadeklarował.

Poinformował też, że w związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłał zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. – Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień. Raz jeszcze, przepraszam - dodał Sterczewski.

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych