zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Grodzki i Pęk informują o ujemnych wynikach swoich testów na obecność koronawirusa

08:53, 06.08.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO) i wicemarszałek izby Marek Pęk (PiS) poinformowali w środę na Twitterze, że otrzymali ujemne wyniki swoich badań na obecność koronawirusa. Grodzki dodatkowo poinformował, że wykonał tekst za własne pieniądze.


Podziel się:   Więcej

„Przebadany, zdrowy i gotowy! Z dumą wezmę jutro udział w Zgromadzeniu Narodowym” – napisał na Twitterze Pęk.

O tym, że marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa, a jego wynik jest ujemny – poinformowała wcześniej w środę wieczorem PAP wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym, na którym zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję prezydent Andrzej Duda.

„Test jest ujemny. Ponieważ nie byłem z grupy wskazanej jako kontakt, wykonałem go za własne pieniądze” – dodał na Twitterze marszałek Senatu.

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej–PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP–PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku.

We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej–PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób; w sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tysięcy przypadków zakażenia.

Prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych