zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Grodzki: Najlepiej, gdyby powstał trójwariantowy plan otwierania gospodarki

08:16, 25.02.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki ocenił w środę, że rząd ciągle trochę chaotycznie usiłuje radzić sobie z pandemią. Według niego, najlepiej by powstał trójwariantowy plan w zależności od dziennej liczby zakażeń, określający kiedy jakie działy gospodarki będą otwierane.


Podziel się:   Więcej

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w TVN24 komentował zapowiedziane w czwartek przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obostrzenia – wprowadzenie od soboty „lockdownu” w województwie warmińsko-mazurskim.

– Ciągle mam wrażenie, że rząd trochę chaotycznie usiłuje radzić sobie z pandemią – powiedział Grodzki.

– W Danii np. dzisiaj były chyba tylko dwa zgony, ale prawie 200 tys. testów, my wykonaliśmy 60 tys. testów, a mamy 12 tys. zakażonych, to jest bardzo wysoki odsetek – zaznaczył. Dodał, że ma wrażenie, iż „ktoś w rządzie nie do końca to, jak młodzież mówi, ogarnia”.

Pytany, czy rząd na wzór Wielkiej Brytanii powinien z dużym wyprzedzeniem zapowiedzieć, jakie działy gospodarki kiedy będą otwierane, Grodzki przyznał, że „taki plan powinien powstać, bo to jest dla ludzi pewien wskaźnik, jak planować najbliższe miesiące”. – Ale trzeba jasno powiedzieć, że nie zawsze on jest do utrzymania, bo trzeba jasno powiedzieć, że trzeba elastycznie reagować w oparciu o fakty – zastrzegł.

„Trzecia fala koronawirusa się rozpędza”. Będą nowe obostrzenia
Przyznał, że najlepiej gdyby powstał wariantowy plan, w zależności od liczby zakażeń – co będzie czynne np. przy 5 tysiącach zakażeń dziennie, co przy 10 tysiącach, a co przy 15 tysiącach itd.

Zwracał uwagę, że „coraz więcej z nas przechorowało koronawirusa, coraz więcej osób jest szczepionych”. Zatem – dodał – „trójwariantowy plan, to są podstawowe kroki, które w najbliższych miesiącach powinniśmy wykonać” .

– Mówiliśmy jako opozycja: testy, testy, testy. Teraz mówimy: szczepmy, szczepmy, szczepmy – apelował Grodzki.

„Trzymam kciuki za badania nad polskim preparatem przeciwko koronawirusowi”

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych