zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Grodzki o sprawie Mejzy: Nie znajduję słów, by określić takie żerowanie na nieszczęściu innych

15:49, 01.12.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Całą karierę zawodową walczyłem z szarlatanami i oszustami, którzy ciężko chorym na nowotwory oferowali przeróżne cuda, jakieś Bóg wie jakie substancje; nie znajduję słów, by określić takie żerowanie na nieszczęściu innych - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki pytany o doniesienia ws. Łukasza Mejzy.


Podziel się:   Więcej

Na wspólnej, środowej konferencji prasowej marszałek Senatu oraz europoseł PO Bartosz Arłukowicz byli pytani, jako lekarze, o doniesienia o działalności biznesowej wiceministra sportu Łukasza Mejzy. "Całą swoją karierę zawodową walczyłem z różnymi szarlatanami i oszustami, którzy ciężko chorym na nowotwory oferowali przeróżne cuda z Kaukazu, z Peru, jakieś Bóg wie jakie substancje. A później ci ludzie przychodzili do nas szukając pomocy konwencjonalnej, nowoczesnej medycyny i często już było za późno" - powiedział Grodzki. "Widziałem setki takich dramatów, dlatego nie znajduję słów, aby określić takie żerowanie na nieszczęściu innych, a zwłaszcza chorych dzieci, bo to się nie mieści w żadnych kategoriach moralnych" - powiedział Grodzki.
Arłukowicz powiedział, że w przypadku Mejzy mamy do czynienia z moralnym upadkiem. - To z czym mieliśmy do czynienia w przypadku posła Mejzy, bo nie przechodzi mi przez usta słowo minister, to jest moralny upadek. Moralny upadek Mejzy, ale także moralny upadek tych, którzy pozwolili, żeby Mejza dzisiaj znalazł się w rządzie. To ci ludzie, którzy go do tego rządu powołali ponoszą moralną odpowiedzialność - powiedział europoseł.

W ubiegłym tygodniu Wirtualna Polska podała, że Mejza założył w przeszłości firmę medyczną, która miała się specjalizować w kosztownym leczeniu nowatorskimi metodami chorych na raka, Alzheimera czy Parkinsona. Jak twierdzi portal, Mejza miał osobiście przekonywać potencjalnych pacjentów, w tym dzieci, o skuteczności stosowanych przez firmę metod, które jednak zarówno w Polsce, jak i na całym świecie uznawane są za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

W związku z publikacją wp.pl Mejza zapowiedział, że treść artykułu będzie przedmiotem postępowań sądowych, oraz że podjął kroki prawne, mające na celu ochronę jego dobrego imienia i reputacji.

Premier: Ewentualne decyzje ws. Mejzy - po przeanalizowaniu informacji przez służby
Mejza zasiada w Sejmie od marca tego roku, kiedy to objął mandat po zmarłej posłance KP-PSL Jolancie Fedak. Po wejściu do Sejmu Mejza nie przystąpił do klubu Koalicji Polskiej-PSL i pozostał niezrzeszony. Wiceministrem sportu jest od października - objął funkcję z rekomendacji Partii Republikańskiej.

Premier Mateusz Morawiecki pytany w poniedziałek o sprawę Mejzy i decyzję ws. ewentualnej dymisji wiceministra powiedział, że analizowane są wszystkie informacje. - One muszą zostać zweryfikowane, w szczególności wszystkie nowe informacje, które są publikowane. Tutaj proszę o cierpliwość, bo po tym, kiedy one zostaną przeanalizowane przez stosowne służby, dopiero wtedy mogą być podejmowane decyzje - powiedział szef rządu.

Projekt nowelizacji ustaw ws. PROW skierowany do drugiego czytania

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
23-05-2022
  • Oficjalne otwarcie Domu Polskiego w Davos przez premiera Mateusza Morawieckiego 19:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych