zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Grodzki: Przerzucanie odpowiedzialności za walkę z pandemią na opozycję świadczy o bezradności

11:05, 23.11.2021;   autor: ansa;   źródło: PAP

Jeśli ktoś sobie nie radzi z walką z pandemią koronawirusa, to powinien ustąpić; przerzucanie odpowiedzialności na opozycję to jest rzecz, która świadczy o pewnej bezradności i rozpaczy – powiedział we wtorek marszałek Senatu Tomasz Grodzki.


Podziel się:   Więcej

Grodzki był pytany na konferencji prasowej, czy uważa za dobrą inicjatywę marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która zaprosiła na środę na szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę w sprawie wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym weryfikacji szczepień pracowników.

Marszałek Senatu zauważył, że „z setek ujawnianych maili wynika, że zamiast kierować się zdrowiem Polaków kierowano się słupkami sondażowymi”. – Poświęcanie choćby jednego życia na ołtarzu sondaży i popularności jest absolutnie naganne, by nie użyć mocniejszych określeń. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli ktoś sobie nie radzi z walką z pandemią, to powinien ustąpić. Przerzucanie odpowiedzialności na opozycję to jest rzecz, która świadczy o pewnej bezradności i rozpaczy - podkreślił.

"Przedstawiciele opozycji pójdą na spotkanie, chcieliby rozmawiać, ale chcieliby usłyszeć wreszcie rekomendacje Rady Medycznej (przy premierze). Bo gdy było 300 przypadków zachorowań dziennie i parę zgonów to był lockdown dla całego kraju. A jak jest dziesiątki tysięcy zachorowań i setki zgonów dziennie, lobby antyszczepionkowe naciska na rząd byśmy zachowali się w sposób medycznie absolutnie nieracjonalny" - dodał Grodzki.

Jak ocenił, „temat jest mocno skomplikowany”. – Trzeba powiedzieć jasno, że opozycja, której zależy na zdrowiu i życiu Polaków, spojrzy życzliwie na wszystkie logiczne propozycje, ale to jest odpowiedzialność rządu. Nie polega ona tylko na podejmowaniu popularnych decyzji – stwierdził marszałek Senatu.


Marszałek Sejmu zaprosiła szefów klubów na rozmowę ws. ponadpartyjnego projektu dot. weryfikacji szczepień
 
 
 
...
 
Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w ubiegłą środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, to przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Minister zdrowia Adam Niedzielski napisał w niedzielę na Twitterze, że projekt Hoca równorzędnie traktuje zaszczepienie przeciw COVID-19, test na obecność koronawirusa i status ozdrowieńca. „Oznacza to, że osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem” - napisał szef MZ.

W poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że zaprosiła na środę szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników. Według niej, jeżeli kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.


Gawkowski: Lewica weźmie udział w spotkaniu klubów

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych