zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Horała: Raport komisji ds. VAT może być przesłany do Sejmu na początku września

08:22, 30.05.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Raport sejmowej komisji śledczej ds. VAT na początku września może zostać skierowany do Sejmu – zapowiedział w czwartek szef komisji Marcin Horała (PiS).


Podziel się:   Więcej

– W tym momencie mamy przesłuchania rozpisane prawie do końca lipca. Tu jeszcze jakieś drobne mogą być dodatki, bo ktoś nie przyjedzie, albo trzeba będzie dokończyć jego przesłuchanie. Mam nadzieję, że do końca lipca te przesłuchania zakończymy – powiedział Horała w radiowej Jedynce.

Jak dodał, w sierpniu będzie chciał dokończyć napisanie raportu.

– Z końcem sierpnia komisja mogłaby przyjąć raport i skierować do Sejmu z początkiem września – powiedział.

Horała przekazał, że w przyszłym tygodniu kolejny raz przed komisją ma być przesłuchany były minister finansów Jacek Rostowski, a także ponownie przesłuchany były wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Komisja ds. VAT. Jest wniosek ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez M. Szczurka
Nowy termin przesłuchania Donalda Tuska

Szef komisji przypomniał, że 17 czerwca to nowy termin przesłuchania szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

W środę przed południem odbyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT, która - zgodnie z ustalonym harmonogramem - miała przesłuchać Donalda Tuska.

Wcześniej przewodniczący komisji Marcin Horała informował, że rano do sekretariatu komisji wpłynęło pismo od pełnomocnika Tuska, mecenasa Romana Giertycha dotyczące niestawienia się szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przesłuchanie przed komisją. Adwokat w czasie posiedzenia ponownie tłumaczył, że w związku z wyjazdem szefa Rady do Azji Środkowej w ubiegłym tygodniu skierował do komisji wniosek o przesunięcie przesłuchania.Nowy termin przesłuchania Donalda Tuska – 17 czerwca
Prace w toku

Komisja śledcza ds. VAT powołana została na początku lipca 2018 r. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r.

Zgodnie z uchwałą Sejmu powołującą komisję jej prace mają odnosić się w szczególności do działań, zaniedbań i zaniechań m.in. członków rządu, „w szczególności ministra właściwego do spraw budżetu, finansów publicznych i instytucji finansowych, i podległych im funkcjonariuszy publicznych”.Horała: pismo ws. nieobecności na przesłuchaniu Tuska wpłynęło w środę do sekretariatu

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych