zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Horała: Zapewne w czerwcu plan finansowy dla CPK trafi na obrady rządu

09:10, 01.06.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

Centralny Port Komunikacyjny w żadnym wypadku nie jest zagrożony, nie rozważamy wycofania się z tej inwestycji – zapewnił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała poinformował, że prawdopodobnie w czerwcu rząd zajmie się planem finansowym inwestycji.


Podziel się:   Więcej

– Inwestycja Centralny Port Komunikacyjny w żadnym wypadku nie jest zagrożona i w żadnym wypadku nie rozważamy i nie będziemy rozważać wycofania z tej inwestycji – powiedział w Szczecinie Sasin, który przyleciał tam pierwszym samolotem PLL LOT z Warszawy po wznowieniu pasażerskiego ruchu lotniczego.


Od 1 czerwca ruszą pasażerskie lotnicze połączenia krajowe

Jak mówił, wracają połączenia lotnicze – na razie wewnątrz Polski.

– Mam nadzieje, że wkrótce wrócą międzynarodowe – dodał.


Premier: W najbliższych miesiącach stopniowe odmrażanie ruchu lotniczego
Prawdopodobnie w czerwcu plan finansowy dla CPK trafi na obrady rządu

– Rząd zajmie się prawdopodobnie w czerwcu planem finansowym Centralnego Portu Komunikacyjnego – poinformował w poniedziałek podczas konferencji w porcie lotniczym Szczecin Goleniów wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

– Wszystko wskazuje na to, że w czerwcu pod obrady Rady Ministrów trafi wieloletni plan finansowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. W tym planie zabezpieczymy również środki na dalszą współpracę z portem lotniczym Szczecin-Goleniów – powiedział pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.

Wiceminister powiedział, że szczecińskie lotnisko będzie portem komplementarnym dla Centralnego Portu Komunikacyjnego, a drugim takim portem będzie Rzeszów-Jasionka.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. ha zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie.

CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju. Zgodnie z zapowiedziami, sam port powinien być zbudowany do końca 2027 r.


Horała o CPK: Jesteśmy otwarci na rozmowy ws. korytarzy linii kolejowych i drogowych

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych