zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Jedenaście miast wojewódzkich w czerwonej strefie, wśród nich Warszawa

21:18, 15.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Od najbliższej soboty jedenaście miast wojewódzkich, w tym Warszawa, znajdzie się w czerwonych strefach. Rząd zaostrza restrykcje w związku z dużą ilością nowych zakażeń kornawirusem. Poinformowali o tym na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.


Podziel się:   Więcej

W strefie czerwonej z największymi restrykcjami znajdzie się 152 powiatów, czyli prawie połowa Polski – poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Są to powiaty gęsto zaludnione; liczba ludności, która w nich mieszka przekracza 70 proc. ludności Polski – dodał.

– Wciskamy hamulec z całej siły. Jest to konieczne, żeby obronić wydolność naszego systemu opieki zdrowotnej – zaznaczył podczas konferencji prasowej Niedzielski.

Wskazał, że czwartkowy liczba zakażeń przekraczająca 8 tys. świadczy o tym, że przyspieszenie w rozwoju epidemii ma charakter wykładniczy, a wagę sytuacji potwierdza nowa mapa powiatów w strefie czerwonej.


Premier: Nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych
 
 
 
...
 
– W strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli prawie połowa Polski. Są to powiaty gęsto zaludnione. Liczba ludności, która mieszka w tych powiatach przekracza zdecydowanie 70 proc. ludności Polski – poinformował szef MZ.

Przekazał, że powiaty czerwone to przede wszystkim miasta i duże ośrodki miejskie. – W tej chwili na 16 miast wojewódzkich 11 znalazło się w czerwonej strefie– mówił. Wymienił, że w czerwonej strefie znalazły się m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Łódź, Kraków, Warszawa, Przemyśl, Rzeszów, Kielce, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań i Częstochowa.


– Powaga sytuacji jest uzasadnieniem, żeby wprowadzić poważne obostrzenia – podkreślił Niedzielski.


Premier: Wprowadzamy obostrzenia, ale chcemy, by gospodarka pracowała w możliwie dużym zakresie

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
24-09-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych