zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Jedność V4 pozostaje niezachwiana”. Kongres Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej

08:55, 27.03.2017;   autor: akune;   źródło: IAR

Przed rozpoczynającym się w poniedziałek Kongresem Innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej premier Beata Szydło deklaruje, że jedność Grupy Wyszehradzkiej pozostaje niezachwiana. W dwudniowym spotkaniu w Warszawie wezmą udział przedstawiciele innowacyjnych firm, start-upów i organizacji pozarządowych a także ekonomiści i politycy z Polski, Węgier, Czech i Słowacji.


Podziel się:   Więcej

Dwudniowe spotkanie rozpoczyna się po południu. W Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim o godz. 18.30 zaplanowano uroczystą galę z udziałem m.in. premier Beaty Szydło.

W Kongresie wezmą udział przedstawiciele innowacyjnych firm i start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej, przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się innowacyjnością w V4, politycy, ekonomiści, przedstawiciele firm.

Specjalnymi gośćmi będą szefowie państw Grupy Wyszehradzkiej, którzy we wtorek podpiszą Deklarację Warszawską dotycząca innowacyjności naszego regionu.


„Nie zgadzamy się na podziały w Unii”. Grupa V4 podpisała deklarację ws. reformy UE

Goście kongresu

W czasie Kongresu zaplanowano wystąpienia m.in. wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina oraz szefa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa.

Wśród zaproszonych gości są także profesor Mariana Mazzucato, autorka książki „Przedsiębiorcze Państwo” i prezes YouTube Susane Wojcicki.


Spotkanie V4 w planach premier Beaty Szydło na ten tydzień
Raport na temat stanu innowacji

W trakcie spotkania zostanie przedstawiony raport na temat stanu innowacji w regionie. Jak podkreślają organizatorzy, Europa Centralna ma duży potencjał w tym zakresie, ale nie jest on w pełni wykorzystywany. Według nich „Kongres Innowatorów będzie okazją do prezentacji praktycznego wymiaru innowacyjności oraz miejscem dyskusji nad współpracą w tej części Europy”.

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że efektem tego spotkania ma być wzmocnienie Grupy Wyszehradzkiej „jako aktywnego formatu politycznego obecnego w Unii Europejskiej”. Dodała, że w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego utworzona zostanie specjalna linia na sfinansowanie programu grantów dla organizacji badawczych oraz małych i średnich przedsiębiorstw z formatu Grupy Wyszehradzkiej.

Organizatorami Kongresu są Polski Fundusz Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wydarzenie zapowiedziała podczas krynickiego Forum Ekonomicznego w Krynicy premier Beata Szydło.


„Grupa Wyszehradzka realnie kształtuje politykę w UE”

Kalendarz transmisji

Wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
19-09-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych