zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Jesteście wzorem dla innych”. Prezydent dziękował producentom żywności

15:44, 27.05.2022;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

Prezydent Andrzej Duda dziękował rolnikom i producentom żywności za to, że budują bezpieczeństwo żywnościowe. W Pałacu Prezydenckim odbyła się w piątek gala AgroLigi 2021. W konkursie wyróżniani są rolnicy i przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej.


Podziel się:   Więcej

Andrzej Duda powiedział, że tegoroczni zwycięzcy prowadzą gospodarstwa wzorcowe.

Jesteście wzorem dla innych gospodarzy, dla młodych, w wielu przypadkach jako rodzice czy dziadkowie, jesteście także nauczycielami, którzy przekazują swoją wiedzę młodemu pokoleniu, aby polskie rolnictwo mogło kwitnąć – podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył, że dzisiaj polskie rolnictwo znajduje się w szczególnej sytuacji.

Dodał, że nie tylko w stu procentach zabezpieczamy nasze, krajowe potrzeby, ale jesteśmy w coraz większym eksporterem żywności.

Andrzej Duda podkreślił, że dzisiaj włączamy się prawdopodobnie do walki z plagą głodu na świecie.


Prezydent: Niewykluczone, że Polska włączy się do walki z plagą głodu
 
 
 
...
 

Nowe wyzwania


Prezydent Duda powiedział, że wojna, która toczy się za naszą wschodnią granicą, może spowodować ogromny kryzys żywnościowy, ponieważ Ukraina na stanowiła dla wielu rynków fundament importu zboża, oleju słonecznikowego i wielu innych produktów.

Zaznaczył, że przed nami stoją nowe wyzwania nie tylko, jeśli chodzi o sprzedać, ale także produkcję żywności.Prezydent na gali AgroLigi o konsekwencjach wojny na Ukrainie


Gala AgroLigi 2021 z udziałem pary prezydenckiej

Konkurs AgroLigi


Konkurs AgroLigi organizowany jest od 1993 r. Jego celem jest wyłonienie Mistrzów Krajowych AgroLigi w dwóch kategoriach: rolnicy indywidualni oraz firmy.

Laureaci konkursu stają się symbolem przedsiębiorczości, inicjatywności i gospodarności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.Prezydent: Polska jest samowystarczalna pod względem produkcji żywności