zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Jesteśmy otwarci na dyskusję ws. dodatkowej pomocy dla warmińsko-mazurskiego

14:46, 25.02.2021;   autor: msies;   źródło: PAP

Rzecznik rządu Piotr Müller nie wykluczył w czwartek, że jeśli będzie taka potrzeba, rząd jest otwarty na dyskusję ws. dodatkowej pomocy dla regionu warmińsko-mazurskiego.


Podziel się:   Więcej

Rzecznik rządu został zapytany na czwartkowym briefingu o ewentualną pomoc dla regionu warmińsko-mazurskiego (m.in. dla poszkodowanych branż) w związku z planowanym wprowadzeniem tam dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. W warmińsko-mazurskiem, ze względu na duży wzrost liczby zachorowań, zamknięte mają zostać hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny.

Müller podkreślił, że obecnie funkcjonują już mechanizmy związane z tarczą antykryzysową i tarczą finansową. – Polski Fundusz Rozwoju właśnie między innymi do tej najbardziej w tej chwili poszkodowanej branży kieruje swoje główne środki finansowe z drugiej tarczy finansowej, czyli do branży hotelarskiej, branży restauracyjnej, branży rozrywkowej. Beneficjentami tych tarcz są głównie te podmioty, w związku z tym w tym zakresie oczywiście te podmioty będą mogły korzystać - zaznaczył rzecznik rządu.
 
 
 
...
 
Jednocześnie - jak przypomniał - poszkodowane branże będą mogły korzystać z pozostałych świadczeń, takich jak postojowe, takich jak przysługują mniejszym firmom, takich jak dodatki dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

– Te elementy tarczy finansowej oraz antykryzysowej cały czas będziemy uruchamiać. Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba w szerszym zakresie, w następnych tygodniach czy miesiącach, jesteśmy otwarci na dyskusję w tym zakresie. Natomiast w tej chwili te mechanizmy finansowe, które funkcjonują, są do wykorzystania właśnie przez te podmioty - powiedział rzecznik rządu.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych