zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„Jeżeli chce się osiągnąć sukces, trzeba włożyć dużo pracy”. Premier pogratulowała medalistom

13:51, 10.12.2015;   autor: akune;   źródło: TVP Info, IAR, PAP

– To wynik waszej ciężkiej pracy i rezygnacji z innych zajęć – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu spotkała się w czwartek z medalistami mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Netanji, na których polscy pływacy siedmiokrotnie stawali na podium.


Podziel się:   Więcej

– Odnieśliście ogromny sukces. Jesteśmy dumni z polskich pływaków. To ogromna radość i wynik waszej ciężkiej pracy, rezygnacji z innych zajęć, życia prywatnego. Jeżeli chce się osiągnąć sukces i stać się najlepszym, trzeba w to włożyć wysiłek i wierzyć – zaznaczyła Szydło podczas czwartkowego spotkania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jak dodała, między pływaniem a polityką jest pewna analogia. W obu liczy się wartość pracy zespołowej.

– Pływacie co prawda indywidualnie, ale wraz z trenerami też tworzycie drużynę – podkreśliła.

Szefowa rządu zwróciła uwagę, że nacisk trzeba położyć na rozwój infrastruktury oraz sportu dzieci i młodzieży.

– Dołożymy wszelkich starań, by polski sport mógł się jeszcze prężniej rozwijać – zapewniła.
 
 
 
...
 
Polacy zdobyli siedem medali

W spotkaniu – poza zawodnikami – brali udział także m.in. minister sportu Witold Bańka oraz trener Radosława Kawęckiego Paweł Słomiński. Bańka przypomniał, że jeszcze niedawno sam był sportowcem.

– Postaramy się, aby cykl przygotowań do igrzysk w Rio de Janeiro był płynny, bez jakichkolwiek turbulencji. Ważne, aby trenerzy i zawodnicy mieli spokojne głowy – podkreślił szef resortu.

W imieniu pływaków głos zabrała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która przyznała, że sportowcom miło jest, gdy ich wysiłek zostaje doceniony.

– Spędzamy setki godzin na treningu, by spełniać marzenia. W imieniu swoim, ale chyba także i pozostałych zawodników mogę obiecać, że zrobimy wszystko, by przynosić jak najwięcej radości i doprowadzić do kolejnych takich spotkań – zadeklarowała.

Na koniec zawodnicy wręczyli premier Szydło i ministrowi Bańce koszulki z autografami medalistów.

Polscy pływacy w Izraelu zdobyli trzy złote medale oraz po dwa srebrne i brązowe. Specjalnością okazał się styl grzbietowy. W rywalizacji mężczyzn triumfowali na wszystkich dystansach. Na 100 i 200 m bezkonkurencyjny był Kawęcki (AZS AWF Warszawa), a na 50 Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice).

Także srebrne krążki były dziełem grzbiecistek. Na 100 m druga była Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), a na 50 Urbańczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź). Oba brązowe medale wywalczył natomiast Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) – na 50 i 100 m kraulem.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych