zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Kaczmarska: Zwróciłam się do sądu o ponowne rozważnie oględzin list do KRS

14:03, 24.01.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

– Zwróciłam się do sądu okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin w Kancelarii Sejmu list poparcia obywateli do KRS; wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody ku temu, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna – powiedziała w piątek szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.


Podziel się:   Więcej

Dziennikarze w Sejmie pytali Kaczmarską, czy zapłaci grzywnę, którą nałożył na nią sędzia Paweł Juszczyszyn za nieopublikowanie i nie dostarczenie list poparcia do KRS. Kaczmarska odparła, że uczestniczyła w posiedzeniu sejmowej komisji i nie zna informacji o grzywnie.

– Jeżeli postanowienie pana sędziego dotrze do Kancelarii Sejmu, na pewno będę odwoływać się od tej decyzji – powiedziała szefowa Kancelarii Sejmu.

– Dostarczyłam również dokumenty, o które pan sędzia (Juszczyszyn – red.) prosił, te które mogłam zgodnie z prawem dostarczyć droga pocztową – powiedziała.

– Były to zgłoszenia kandydatów do KRS, jednocześnie zwróciłam się do sądu okręgowego z prośbą o ponowne rozważenie oględzin na miejscu w Kancelarii Sejmu, jednocześnie wyraziłam gotowość, że jeżeli będą przeszkody prawne do oględzin tutaj w Kancelarii Sejmu, mogę dostarczyć te listy do Olsztyna, aby tylko pan sędzia zarządził oględziny na miejscu – powiedziała.

Pytana, o jakie listy chodzi odparła, że chodzi o „listy obywateli”. – Listy sędziów (...) na razie pod względem formalno-prawnym nie mogę udostępnić – zaznaczyła.

Powiedziała, że na listach „są podpisy dla wszystkich sędziów i wymaga liczba podpisów”.


Grzegrzółka: Grzywny nałożone przez sąd w Olsztynie nieuzasadnione

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 
22-02-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych