zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Kaczyński o pandemii: Stoimy przed kolejnymi decyzjami

08:35, 10.01.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Dziś stoimy przed kolejnymi decyzjami, bo trzeba zrobić wszystko, co jest realnie możliwe, żeby ograniczyć skutki następnej fali pandemii, jaka niewątpliwie się zbliża - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”.


Podziel się:   Więcej

Pytany przez „Sieci” o kwestię pandemii i zarzuty dotyczących braku konsekwencji przy wprowadzaniu obostrzeń, Kaczyński podkreślił, że „na każdym etapie rząd robił wszystko z najlepszą wolą, kierując się dostępną wiedzą, zapewne też nie unikając błędów”.

- Dziś stoimy przed kolejnymi decyzjami, bo trzeba zrobić wszystko, co jest realnie możliwe, żeby ograniczyć skutki następnej fali, jaka niewątpliwie się zbliża - podkreślił. Jak dodał, sytuację pogarsza fakt nowej mutacji wirusa, „bardzo zaraźliwego, choć wedle doniesień ze świata mniej zjadliwego”.

Pytany, jak daleko idące restrykcje, choćby dotyczące szczepień, byłby gotowy zaakceptować, Kaczyński odparł: „Panowie, to nie ma najmniejszego znaczenia, co ja byłbym gotów zaakceptować. Pytanie kluczowe dotyczy tego, co jest możliwe w parlamencie, co może wykonać aparat państwowy”. Podkreślił, że walka z pandemią jest dziś sprawą pierwszorzędnego znaczenia.

Wicepremier Kaczyński: Kompromis z Unią Europejską jest możliwy
- Zgadzam się tu trochę i wyjątkowo z moim ekskolegą Ludwikiem Dornem, który napisał w „Polityce”, że brak ostrej walki z pandemią jest osłabianiem wspólnoty narodowej. Zapomniał tylko dopisać, kto tę wspólnotę od lat bardzo konsekwentnie niszczy, o zjawisku totalnej opozycji, o ojkofobii i odrzuceniu przez jego obecnych protektorów podstawowych zasad demokracji i praworządności - powiedział szef PiS.

- Zasada, że tylko my mamy prawo do rządzenia, i druga - nas prawo nie obowiązuje, głoszone i praktykowane przez PO i jej sojuszników - to właśnie to. Gdyby opozycja była, można rzec, normalna, możliwości naszego państwa, mimo jego mankamentów, byłyby znacznie większe - ocenił wicepremier.

Kaczyński: Pryskają złudzenia, że UE to organizacja dobroczynna

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych